Transformacja biura Bayer

Transformacja biura Bayer

Pracownia Design Anatomy zrealizowała projekt przekształcenia biura Bayer w Olivia Centre w Gdańsku, wprowadzając innowacyjne rozwiązania zgodne z najnowszymi trendami i strategią less waste. Projekt odzwierciedla także lokalne inspiracje, czerpiąc z charakteru dzielnicy Oliwa.


Biuro Bayer Design Anatomy

Inspiracje projektu 

Projekt biura Bayer w Olivia Centre opiera się na globalnej strategii Bayer Next Normal Office Concept, która promuje nowoczesne podejście do aranżacji miejsc pracy. Inspiracją dla projektu była dzielnica Oliwa, co znalazło odzwierciedlenie w stylistyce i wykorzystanych materiałach. Dążenie do minimalizacji odpadów (less waste) pozwoliło na optymalizację kosztów i zasobów podczas modernizacji. Projekt pokazuje, jak można połączyć praktyczne rozwiązania z estetycznymi, mając na uwadze zarówno potrzeby pracowników, jak i środowisko naturalne. Naszym wspólnym celem było dostosowanie lokalu do zmieniających się potrzeb i oczekiwań pracowników – mówi Anna Branicka, architekt prowadzący w Design Anatomy.

Biuro Bayer Design Anatomy

Adaptacja funkcjonalna przestrzeni

W odpowiedzi na potrzeby pracowników, przestrzeń biurowa została podzielona na mniejsze strefy przeznaczone do pracy zespołowej oraz indywidualnej. Zmiany obejmują wprowadzenie pokoi do cichej pracy, a także stref relaksu i snooze roomów, które umożliwiają odpoczynek w trakcie dnia pracy. Takie rozmieszczenie przestrzeni ma na celu zwiększenie efektywności i komfortu pracowników, przy jednoczesnym zachowaniu istniejącego układu ścian i sufitów.

Biuro Bayer Design Anatomy

Modernizacja wyglądu wnętrza

Po przebudowie, biuro Bayer prezentuje się w nowej kolorystyce, przeważają ciepłe rudości i odcienie zieleni. W przestrzeniach biurowych zastosowano liczne rośliny, które są integralną częścią projektu – znajdują się one zarówno w specjalnie zaprojektowanych donicach, jak i w ścianach budek akustycznych. Elementy te są częścią większej koncepcji ekologicznej, która ma  zintegrować biuro z naturalnym otoczeniem.

Biuro Bayer Design Anatomy

Biuro Bayer - metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Design Anatomy
Lokalizacja: Gdańsk
Zdjęcia: Tom Kurek, https://tomkurek.co/
Źródło: https://www.designanatomy.pl/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!