Pracownia Design Anatomy zrealizowała projekt przekształcenia biura Bayer w Olivia Centre w Gdańsku, wprowadzając innowacyjne rozwiązania zgodne z najnowszymi trendami i strategią less waste. Projekt odzwierciedla także lokalne inspiracje, czerpiąc z charakteru dzielnicy Oliwa.
Projekt biura Bayer w Olivia Centre opiera się na globalnej strategii Bayer Next Normal Office Concept, która promuje nowoczesne podejście do aranżacji miejsc pracy. Inspiracją dla projektu była dzielnica Oliwa, co znalazło odzwierciedlenie w stylistyce i wykorzystanych materiałach. Dążenie do minimalizacji odpadów (less waste) pozwoliło na optymalizację kosztów i zasobów podczas modernizacji. Projekt pokazuje, jak można połączyć praktyczne rozwiązania z estetycznymi, mając na uwadze zarówno potrzeby pracowników, jak i środowisko naturalne. Naszym wspólnym celem było dostosowanie lokalu do zmieniających się potrzeb i oczekiwań pracowników – mówi Anna Branicka, architekt prowadzący w Design Anatomy.
W odpowiedzi na potrzeby pracowników, przestrzeń biurowa została podzielona na mniejsze strefy przeznaczone do pracy zespołowej oraz indywidualnej. Zmiany obejmują wprowadzenie pokoi do cichej pracy, a także stref relaksu i snooze roomów, które umożliwiają odpoczynek w trakcie dnia pracy. Takie rozmieszczenie przestrzeni ma na celu zwiększenie efektywności i komfortu pracowników, przy jednoczesnym zachowaniu istniejącego układu ścian i sufitów.
Po przebudowie, biuro Bayer prezentuje się w nowej kolorystyce, przeważają ciepłe rudości i odcienie zieleni. W przestrzeniach biurowych zastosowano liczne rośliny, które są integralną częścią projektu – znajdują się one zarówno w specjalnie zaprojektowanych donicach, jak i w ścianach budek akustycznych. Elementy te są częścią większej koncepcji ekologicznej, która ma zintegrować biuro z naturalnym otoczeniem.
|
|
Projekt: Design Anatomy
Lokalizacja: Gdańsk
Zdjęcia: Tom Kurek, https://tomkurek.co/
Źródło: https://www.designanatomy.pl/
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Architekci A+D zostali zaproszeni do projektu, który miał być przełomem...
czytajWnętrza baru Duke of Montrose to trójwymiarowa interpretacja popularnego dwuwymiarowego...
czytajProjekt hurtowni ze zdrową żywnością O!, to przykład kompleksowej modernizacji...
czytajW Japonii, w miejscowości Koyasan architekci z pracowni Alphaville zaprojektowali...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz