Wyrafinowane wnętrza kliniki stomatologicznej

Wyrafinowane wnętrza kliniki stomatologicznej

Nietypowe podejście do wykończenia gabinetu stomatologicznego zaproponowała pracownia Maka Studio. Projekt rozbudowy kliniki obejmował dodanie nowych gabinetów oraz przebudowę istniejącej części. Wnętrza mają wyraziste kolory i elegancki charakter. 

mąka studio

Kontrastowe wnętrza

Projekt rozbudowy kliniki stomatologicznej czerpie inspirację z kontrastowego połączenia tradycyjnych i nowoczesnych materiałów oraz technik budowlanych. Zastosowanie palonego drewna Shou Sugi Ban, wzorzystych tapet oraz stalowej plecionki w balustradach to przykłady, jak można łączyć różnorodne faktury i materiały w jednolity, estetyczny sposób. Projekt skupiał się również na minimalizacji przestojów w pracy kliniki, co osiągnięto dzięki precyzyjnemu planowaniu prac, w tym szybkiej instalacji schodów i otworu w stropie. 

maka studio

Nowa przestrzeń 

Rozbudowana klinika oferuje obecnie siedem gabinetów stomatologicznych, w tym jeden dwustanowiskowy. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby pacjentów. Parter obejmuje cztery gabinety, gabinet RTG, salę konferencyjną, biuro oraz zaplecze socjalne. Na pierwszym piętrze zlokalizowano dodatkowe trzy gabinety, pomieszczenie sterylizacji, gabinet konsultacyjny oraz toaletę z zapleczem socjalnym. Takie rozmieszczenie pomieszczeń zapewnia optymalną logistykę pracy i komfort pacjentów.

Maka studio

W czerni i bieli 

Dolna kondygnacja kliniki stomatologicznej, po zakończeniu rozbudowy, jest jasna i przestronna. Dominują tu białe kolory i wykończenie z ciepłego drewna dębowego, które w połączeniu z czarnymi dodatkami tworzą spójne i przytulne wnętrze. Czarna stalowa klatka schodowa stanowi elegancki element przejściowy do górnych pięter, gdzie dominuje paleta ciemniejszych barw. Szarości, czernie oraz zastosowanie matowego szkła i kamienia tworzą wyrafinowane tło dla złotych akcentów dekoracyjnych.

maka studio

Markiewicz Clinic - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Maka Studio
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Zespół projektowy: Daria Pawlaczyk, Wiktor Kurc, Aleksandra Kurc
Powierzchnia: 270m2 (w tym rozbudowy: 110m2)
Inwestor: Markiewicz Clinic
Zdjęcia: Hanna Połczyńska „Kroniki"
Źródło: https://maka.studio/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!