Wnętrza inspirowane kawą i herbatą

Wnętrza inspirowane kawą i herbatą

Przestrzeń biurowa JDE Peet’s, zaprojektowana przez BIT CREATIVE, zajmuje ponad 800 m2 i charakteryzuje się ciepłymi barwami oraz elementami, które nawiązują do kawiarni. Recepcja przywita każdego ladą przypominającą kawiarniany bufet oraz napisem „Coffee?”. Wykorzystano tu brązy i odcienie ziemi, które komponują się z akcentami nawiązującymi do kawy i herbaty.

Przestrzeń wielofunkcyjna

W biurze JDE Peet’s znajduje się wielofunkcyjna strefa socjalna, która łączy kuchnię, jadalnię i kawiarnię. Przestrzeń, można łatwo przekształcić na miejsce do firmowych spotkań dzięki mobilnym meblom i ukrytemu systemowi multimedialnemu. Biuro zawiera również sale spotkań z tapetami we wzory kawowych liści i mniejsze pomieszczenia z grafikami odnoszącymi się do produktów marki. Do dyspozycji są focus roomy oraz stanowiska pracy w open space, zaprojektowane z myślą o ergonomii, wzbogacone o żywe rośliny.

W kolorach kawy i herbaty

Projekt cechuje się zastosowaniem nietypowych rozwiązań akustycznych, gdzie podkonstrukcje sufitów, malowane na kolor miedzi, współgrają z ciemnymi stropami i instalacjami technicznymi. Całość dopełniają panele akustyczne i lampy w stylu kawiarnianym. Inspiracją dla całego projektu była filozofia marki JDE Peet’s, mająca na celu stworzenie przestrzeni sprzyjającej kreatywności i pobudzającej potencjał użytkowników, przy jednoczesnym nawiązaniu do klimatu kawiarni i symboliki związanej z kawą oraz herbatą.

Przestrzeń biurowa JDE Peet’s - metryczka projektu wnętrza

Projekt: BIT CREATIVE
Lokalizacja: Kompleks biurowy Diuna, ul. Taśmowa 7, Warszawa
Inwestor: JDE Peet’s
Zespół projektowy: arch. Barnaba Grzelecki, arch. Jakub Bubel, arch. Anna Margoła, arch. Zuzanna Wojda
Zdjęcia: Fotomohito
Źródło: www.bitcreative.info

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!