Skandynawski minimalizm od workplace

Skandynawski minimalizm od workplace

Projekt biura dla firmy konsultingowej w Poznaniu, wykonany przez Workplace, to przykład skandynawskiego minimalizmu w projektowaniu przestrzeni pracy. Projekt jest owocem współpracy z firmą Arcadis oraz bezpośredniego zaangażowania pracowników poprzez warsztaty i ankiety. Biuro, zaprojektowane z myślą o elastyczności i odpowiedzi na specyficzne potrzeby regionalnego zespołu, stanowi drugą realizację dla tego samego klienta po udanym projekcie we Wrocławiu.

workplace

Projekt wnętrza na podstawie badań

Współpraca z klientem zaowocowała szczegółowymi analizami strategii przestrzennej biura, które pokazały że pracownicy cenią sobie możliwość elastycznego i autonomicznego wyboru miejsca pracy. Badania Leesman na skalę międzynarodową potwierdziły również, że odpowiednio zaprojektowane i funkcjonalne biuro może skutecznie motywować pracowników do jego użytkowania bez konieczności stosowania dodatkowych zachęt. W związku z tym, głównym celem klienta było stworzenie przestrzeni, która zaspokoi te potrzeby. Realizacja tego założenia okazała się sukcesem, ponieważ biuro w Poznaniu cieszy się pełnym obłożeniem i pozytywnymi opiniami pracowników, co potwierdzają wyniki ewaluacji. Jeszcze przed zakończeniem projektu podjęto decyzję o jego rozbudowie, aby sprostać rosnącym potrzebom zespołu. Badania przedprojektowe są ważne w procesie projektowym pracowni workplace. Dowodem świetnych rezultatów projektowych poprzedzonych dokładnymi analizami jest wnętrze biura firmy ARUP

workplace

Jedna przestrzeń, różne konfiguracje

W przestrzeni biurowej zaimplementowano różnorodne miejsca przeznaczone do spotkań, w tym duże sale konferencyjne oraz mniejsze pomieszczenia typu focus room dedykowane do skoncentrowanej pracy indywidualnej. Zastosowanie budek akustycznych umożliwiło organizację spontanicznych spotkań bez przeszkadzania pozostałym pracownikom. Kluczowym osiągnięciem okazało się podniesienie standardu głównej przestrzeni pracy oraz przyległych stref wsparcia, co przyczyniło się do zwiększenia ogólnego komfortu. Istotnym elementem dla kultury organizacyjnej klienta jest możliwość pracy w przestrzeni typu open space, co sprzyja naturalnej wymianie informacji między pracownikami. Aby poprawić akustykę i komfort pracy, zastąpiono duże, głośne przestrzenie mniejszymi, dobrze izolowanymi strefami pracy zespołowej, otoczonymi dodatkowymi strefami wsparcia. W biurze wprowadzono możliwość indywidualnej regulacji oświetlenia i temperatury, a także zasłaniania przestrzeni za pomocą zasłon. Modernizacja obejmowała również technologiczne wyposażenie miejsc pracy, takie jak monitory, stacje robocze i ładowarki indukcyjne. Niektóre biurka wyposażono w elektryczne systemy regulacji wysokości, a część mebli została odnowiona i ponownie wykorzystana z poprzednich projektów, co świadczy o zobowiązaniu klienta do działań proekologicznych.

W stonowanych kolorach

Wnętrze biura cechuje się użyciem stonowanych kolorów ziemi, takich jak beże, brązy, szarości i zgaszona zieleń, co sprzyja koncentracji. W projektowaniu wnętrz zastosowano duże ilości drewna oraz elementów roślinnych, w tym zielone ściany w strefie wejściowej. Wizualną spójność zapewniają proste bryły, geometryczne linie i minimalizm form, uzupełnione o akcenty skandynawskiego designu. Obrazy akustyczne oraz szklane ściany z grafikami map Poznania stanowią dekoracyjne, jak i funkcjonalne elementy wnętrza.

workplace

Biuro dla firmy konsultingowej - metryczka projektu wnętrza

Projekt: workplace
Lokalizacja: Poznań
Zarząd: Bogusz Parzyszek, Dominika Zielińska
Zespół projektowy: Ewelina Jezierska-Podolska, Aleksandra Piotrkowicz i Daria Żarnoch
Zespół techniczno – badawczy: Rafał Mikulski, Igor Łysiuk, Barbara Majerska
Prowadzenie projektu po stronie Workplace: Paweł Kołodziej
Wizualizacje: Paweł Deroń
Space branding i wayfinding: Damian Bieniek Forward Agency
Powierzchnia: 647m2
Realizacja: 2024
Źródło: https://workplace.pl/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!