Konferencja Kolor w architekturze

Konferencja Kolor w architekturze

W ostatnich latach kolor stał się bardziej popularny. Po inspirowanej modernizmem modzie na biel i motywowanym ekologicznie zwrocie w kierunku natury – drewna i tekstur naturalnych, ostatnie lata oznaczają powrót kolorów, które niosą ze sobą emocje. Przyciągają i czynią przestrzeń bardziej atrakcyjną, indywidualizując ją oraz wywołując reakcje użytkowników. W czasie naszej konferencji zajmiemy się problemem kształtowania kolorystyki przestrzeni ze względu na zasady evidence based design. Zapraszamy 10 kwietna 2024 na godz. 9:00 do Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. Wstęp wolny. Aby wziąć udział w spotkaniu wystarczy zarejestrować się.

ZAREJESTRUJ SIĘ!

   
   
   

Kolor a architektura

Kolor jest nieodłączną częścią architektury. Decyduje o sposobie odbioru struktury, na którą pada światło, stanowi znak rozpoznawczy i podstawowe medium komunikacyjne budynków. Jest obecny na powierzchniach płaskich, bryłach i we wnętrzach.  W dużej mierze też odpowiada za ocenę zasadniczego elementu odpowiedzialności projektanta – za wyraz architektoniczny przestrzeni. 

Gdyby nie istniał kolor, architektura zostałaby pozbawiona swojego wymiaru przestrzennego – nie tylko dlatego, że kolor nadaje jej pozytywną wartość estetyczną, ale także ze względu na jego praktyczną rolę: informacyjną, dekoracyjną i wreszcie jego silne oddziaływanie na psychikę człowieka. 

W architekturze od zawsze kierowano się dogmatem szczerości, zgodnie z którym należy pokazać, jak i z czego zrobiony jest budynek. Kolor natomiast kojarzy się z kamuflażem i zakrywaniem prawdy. Z tego powodu wielu projektantów rezygnowało z wykorzystania tego środka wyrazu. Poza tym, jako przejaw osobistego gustu i mody, kolor nigdy nie był wystarczająco neutralny. Dlatego też śmiałe kolory potrzebują zawsze usprawiedliwienia, którego zazwyczaj szuka się w teorii koloru i badaniach psychologicznych. 

9:00 Powitanie gości

Red.nacz. Grupy Sztuka Architektury Magdalena Wałek i Krzysztof Sołoducha

Evidence Based Design

Wstęp do konferencji poprowadzi red.nacz. Grupy Sztuka Architektury Magdalena Wałek
Architektka i doktorantka związana z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej. Specjalizuje się w wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi cyfrowych w ochronie dziedzictwa kulturowego i zabytków. Redaktorka portali Grupa Sztuka Architektury.

Nowe oblicze kolorystyczne projektów dzięki farbom proszkowym IGP 

Wiemy jak ważny jest kolor w naszym otoczeniu i jak wpływa na komunikację, nasze samopoczucie czy emocje. Co jeśli możliwości jego zastosowania są ograniczone? Czy da się wpłynąć na estetyczny odbiór znanego już koloru? Przekonaj się jak rozwiązania IGP mogą rozszerzyć znane już palety kolorystyczne i zmienić oblicze wizualne Twojego projektu i inwestycji.

Wykład poprowadzi Rafał Krupiński, doradca architektoniczny IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o.
Doradca architektoniczny w IGP Pulvertechnik Polska sp. z o.o., architekt uprawniony. 

Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach z tytułem magistra inżyniera architekta. Doświadczenie w zawodzie zdobywał w biurach architektonicznych na Śląsku, a jako niezależny architekt prowadzący realizował zróżnicowane projekty mieszkaniowe, usługowe i przemysłowe.

Zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną wykorzystuje podczas codziennej współpracy z architektami i projektantami w całej Polsce wzbogacając realizowane projekty o rozwiązania z zakresu powłok proszkowych. W swojej pracy niezmiennie kieruje się zaufaniem, partnerstwem, bezpieczeństwem i jakością proponowanych rozwiązań projektowych.

Projektowanie przestrzeni z uwzględnieniem neuroestetyki: Jak wykorzystać kolor i kształt do poprawy dobrostanu użytkowników? 

Zapraszam na niecodzienny wykład poświęcony projektowaniu przestrzeni z uwzględnieniem neuropsychologii i neuroestetyki, gdzie skupimy się na roli koloru i kształtu w kształtowaniu i wzmacnianiu dobrostanu użytkowników. Podczas wystąpienia będziemy eksplorować najnowsze badania naukowe dotyczące wpływu kolorów i formy na nasze mózgi oraz emocje. Dowiemy się, w jaki sposób świadome wykorzystanie odpowiednich kombinacji kolorów i kształtów może stymulować pozytywne doznania, wpływając korzystnie na nasze samopoczucie, produktywność i relacje interpersonalne. Spojrzymy na przykłady z dziedziny architektury, designu wnętrz i urbanistyki, pokazujące, jak projektowanie przestrzeni zgodnie z zasadami neuropsychologii i neuroestetyki może tworzyć bardziej harmonijne i przyjemne środowiska życia, które służą zachowaniu lub wzmocnieniu naszego zdrowia i jakości życia. 

Wykład poprowadzi: dr med. Anna Kieszkowska-Grudny
Prezeska i współzałożycielka Minds of Hope | Instytut BezStresu, doktor nauk medycznych, psycholożka kliniczna, neuropsycholożka i psychoterapeutka, liderka, coachka i mentorka, trenerka, wykładowczyni. Absolwentka wielu prestiżowych uczelni. Pomysłodawczyni i dyrektorka programowa biznesowych studiów podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet LiderShe, realizowanych przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego oraz Stowarzyszeniem LiderShe. Niezależna ekspertka w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Krajowych Inteligentnych Specjalizacjach, wiceprzewodnicząca KIS Zdrowe Społeczeństwo oraz przewodnicząca Zespołów Badania Kliniczne i Skoordynowana Opieka Zdrowotna. Przewodnicząca Komisji Naukowo-Badawczej w obszarze EMDR i ich popularyzacji w Polskim Towarzystwie Terapii EMDR. Pierwsza w Europie specjalistka z certyfikatem The American Institute of Stres w zakresie kompleksowej diagnozy i terapii skutków stresu.

10:20 - 10:50 Przerwa kawowa

Beton barwiony w masie - na przykładzie wybranej budowy "Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie” 

Prezentacja przedstawiać będzie wybrane ciekawostki, niezbędne  instrukcje, które usprawniają proces budowlany  związany  w przygotowaniem budowy z betonu barwionego w masie.

Od pomysłu do realizacji - opis zagadnień oraz nowatorskich rozwiązań aby pomysł przekuć w sukces a nie porażkę.

Dodatkowo prezentacja przedstawiać będzie obecne podejście środowiska Architektów, Usługodawców, Wykonawców do zagadnienia w zderzeniu z rzeczywistością.

Wykład poprowadzi: mgr inż. Bartłomiej Niesłuchowski założyciel i właściciel Grupa B37; wybrany przedstawiciel grupy HOLCIM. 

Różnorodność w kształtowaniu powierzchni budowli jest dowodem prawdziwej kreatywności. Jednym ze sposobów kształtowania takich powierzchni jest „Odsłonięty Beton”, opisany w projektach Architektów jako: beton licowy, widokowy, barwiony w masie często zwany  architektoniczny. Powierzchnie tego typu, są świadectwem najwyższego rzemiosła architektonicznego i inżynieryjnego. 

My jako firma Grupa B37 potrafimy  skutecznie zrealizować takie powierzchnie. 

Moim marzeniem od czasów studiów jest:  „umieć i potrafić tworzyć niepowtarzalne dzieła z betonu,  z dbałością o detale oraz z poszanowaniem środowiska zawodowego i naturalnego”.  Do tego celu przygotowuję się już od 25 lat i nadal się staram. Zdobywałem wiedzę w międzynarodowych korporacjach, PERI, BUDIMEX, będąc odpowiedzialny za niezliczone i różnorodne budowle. Od 10 lat jestem stałym uczestnikiem lub przewodniczącym zespołów, które mają za zadanie zrealizować takie dzieła architektoniczne ale działam już na swój rachunek.

11:10 - 11:40 Kolorystyka fasad Portu Praskiego i Elektrowni Powiśle – dylematy projektowe

 Wykład poprowadzi: Jan Chwedczuk, APA Wojciechowski Architekci

 Biuro firmy Arup jako przykład evidence based design 

Wykład poprowadzi: Katarzyna Solarek, Senior Sustainability Consultant w Arup

Katarzyna Solarek, Senior Sustainability Consultant w Arup, z wykształcenia jest architektem krajobrazu, posiada doświadczenie zawodowe w projektowaniu urbanistycznym i projektowaniu krajobrazu przestrzeni publicznych. 

Katarzyna jest członkiem zespołu specjalizującego się w tworzeniu Zielonych Wizji Miast i Planów Działania na rzecz Klimatu w ramach programu Zielone Miasta, program zrównoważonego rozwoju miast Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Uczestniczyła m.in. w opracowaniu planów dla Warszawy, Wałbrzycha, Wilna na Litwie, Splitu w Chorwacji oraz Ust-Kamenogorska i Semey w Kazachstanie.  

Katarzyna posiada również doświadczenie w przygotowywaniu planów zagospodarowania przestrzennego, projektach z zakresu architektury krajobrazu finansowane z funduszy unijnych, związane z rozwojem i poprawą jakości przestrzeni publicznych. 

Realizowała wielobranżowe projekty dla miast i gmin, których celem była adaptacja do zmian klimatu i presji urbanizacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju zielono - niebieskiej infrastruktury.

Caparol. The Power of Surface

Dajemy powierzchniom moc!

Powierzchnie ścian to coś więcej niż tylko nałożona na nie powłoka tynku czy farby. Otaczają nas zawsze i wszędzie. Inspirują nas. Chronią naszych bliskich. Każdy budynek, który widzimy, każde pomieszczenie, do którego wchodzimy, to powierzchnia, która zaprasza nas do pozostania tam - bądź nie. Porozmawiajmy o mocy koloru!

Wykład poprowadzi Jacek Stadnicki, Caparol Polska 

Ekspert w dziedzinie farb i lakierów. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń dotyczących kolorów, farb elewacyjnych oraz do wnętrz. W Caparol Polska pracuje od 2015 roku.

Badania sensoryczne użytkowników przestrzeni, a kolorystyka wnętrz

Psychologia architektury to nauka o oddziaływaniu człowieka na przestrzeń oraz przestrzeni na człowieka. Energia przestrzeni ma istotny wpływ na samopoczucie, nastrój, a także stan zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. Sposób zagospodarowania przestrzeni naszego otoczenia (w pracy i w domu) ma duży wpływ na nasze relacje, jakość życia oraz efektywność działania. 

O tym czy dobrze czujemy się w danej przestrzeni decyduje kilka czynników. Jednym z ważniejszych jest zaspokojenie wszystkich zmysłów pozostawiając je w równowadze.

Kolory odczytywane są dzięki zmysłowi wzroku oraz energii jaką oddają. Dzięki kolorom czy kolorowemu światłu można zbudować odpowiedni nastrój, wywołać pożądane emocje, leczyć a nawet przestraszyć. 

Wybory jakich dokonujemy również w kwestii wyboru kolorystyki wnętrza wynikają z psychologii różnic indywidualnych. Dążymy do dobrostanu i maksymalnej przyjemności. Chronimy się przed niską samooceną dążąc do doskonałości. Nasze emocje i kod sensoryczny mogą nam pomóc w dokonaniu trafnych wyborów. 

Metoda „D3” pomaga nabrać świadomości emocjonalnej w przestrzeni i pokazuje jakim kluczem należy kierować się w wyborze koloru dla konkretnego użytkownika.

Podstawą stworzenia metody projektowej „D3” (Dowiedz się, Doświadcz i Działaj) była potrzeba lepszej organizacji pracy oraz chęć pokazania odbiorcom, że architektura to nie tylko materia ale przede wszystkim emocje. Architektura nie jest, ona się „dzieje”.

Wykład poprowadzi: Aleksandra Chuchro, Livin

Psycholożka architektury, architektka, projektantka wnętrz z ponad 25-letnim doświadczeniem projektowym. Aktualnie doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i wykładowczyni kilku uczelni w zakresie projektowania emocjonalnego. Autorka sensorycznej metody projektowania "D3", dzięki której powstaje spersonalizowany projekt oraz wyjątkowa relacja z klientem, pełna zrozumienia i świadomych decyzji. Promuje projektowanie sensoryczne z wykorzystaniem nowych trendów i zrównoważonego rozwoju, ale przede wszystkim tworzenie pięknych emocji zgodnych z oczekiwaniami klienta. Tworzy mapy emocjonalne przestrzeni miejskich oraz wspiera architektów w procesie projektowania obiektów z wykorzystaniem psychologii architektury. Uczy łączenia przestrzeni i zmysłów dla osiągnięcia konkretnej emocji jej użytkownika.

12:50 - 13:40 Przerwa obiadowa

Wizualna i Akustyczna Harmonia: Sufity Akustyczne w Kontekście Barwy

Komfortowe pomieszczenie to takie, w którym mamy zachowaną równowagę różnych czynników. Z firmą Knauf Ceiling Solutions nie ma potrzeby zgadzania się na kompromisy. Wnętrza powinny cieszyć oko, ale również zapewniać komfort akustyczny wynikający z funkcji pomieszczenia. Kolory pastelowe lub intensywne, drewnopodobne lub białe – każda z tych barw ma swój charakter wpływający na to, czy czujemy się w danym pomieszczeniu dobrze, czy nie.

Wykład poprowadzi Sebastian Staniewicz, Account Manager Knauf Ceiling Solutions

Sebastian Staniewicz z zarządzaniem projektami związany jest od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno na polskim rynku inwestycyjnym, jak i w międzynarodowym środowisku korporacyjnym. W trakcie kariery zawodowej związany był m.in. z wykonawczą firmą Alfa, jak i z producentem Armstrong Building Products, co pozwoliło mu uzyskać wszechstronne zrozumienie rynku inwestycji. W Knauf Ceiling Solutions nabyte kompetencje wykorzystuje na stanowisku Specification Managera, współpracując blisko z inwestorami, architektami, jak również firmami wykonawczymi oraz fit-out’owymi.

Sebastian jest absolwentem Wydziału Marketingu i Zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończył studia podyplomowe na kierunku Handel ze Wschodem.

Kolor w polskiej architekturze lat 90  

Wielość i intensywność kolorów - to jeden z emblematów architektury lat 90. Jaka była tego geneza? Skąd wziął się pomysł, wcześniej raczej niepopularny, na  wielobarwne bryły? I może dziś warto ożywić na nowo tę modę? 

Wykład poprowadzi: Anna Cymer

Historyczka sztuki, dziennikarka, popularyzatorka wiedzy o architekturze. Pisuje zarówno do mediów popularnych, jak branżowych, związana z portalem Culture.pl. Laureatka Nagrody Dziennikarskiej Izby Architektów RP. Autorka książek  "Architektura w Polsce 1945 - 1989" oraz "Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji".

Nowoczesne przedszkole w Mesznej 

Ideą projektu było stworzenie przyjaznej, bezpiecznej przestrzeni, która w sposób naturalny wspierałaby rozwój i kreatywność jej małych użytkowników w górskim krajobrazie.

Przy projektowaniu obiektu bardzo ważną rolę odrywał kolor i jego percepcja przez najmłodsze dzieci. W obiekcie zastosowano szereg technik identyfikacji przestrzennej, ułatwiających poruszanie się po obiekcie oraz pozwalających dzieciom utożsamić się z otaczająca przestrzenią oraz pobudzających ich kreatywność. Do zastosowanych rozwiązań można zaliczyć m.in. rozróżnienie unikatowym dla każdego oddziału kolorem poszczególnych sal oraz przynależnych do nich zaplecz sanitarnych, zastosowanie na posadzce, kolorystycznej „wstęgi” prowadzącej od holu do poszczególnych pomieszczeń. W strefach publicznych kolor występuję w ograniczonym zakresie, wraz z zwiększeniem prywatności następuje jego ekspansja. Kolor znajduje się na wykładzinach, ścianach, płytkach, drzwiach, akcesoriach łazienkowych, barierkach. Wykorzystany w detalu przenika na elewację ogrodową tworząc unikatowe, kompozycyjne tło do zabaw na świeżym powietrzu. 

Wykład poprowadzi Anna Sierant i Natalia Sikora z pracowni Archikunszt Studio

Anna Sierant

Architekt Izby Architektów Polskich, posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń od 2019 roku. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Finalistka polsko-niemieckiej nagrody integracyjnej BDA-SARP w Berlinie. Laureatka wielu konkursów, w tym międzynarodowych. Prace projektowe publikowane w polskich i zagranicznych mediach takich jak Archdialy, eVolo Architecture Magazine, Label Magazine.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracowniach w Polsce oraz Hiszpanii. Posiada doświadczenie w projektowaniu budynków mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych, handlowo-usługowych, przemysłowych, sportu i rekreacji, oświaty a także pracy przy obiektach zabytkowych.

Pasjonatka architektury. W pracy stawia na detal architektoniczny, optymalizacje procesu projektowego z wykorzystaniem parametryzacji, programowania wizualnego, efektywnego zarządzania danymi oraz dorobku wirtualnej rzeczywistości. 

Założycielka pracowni projektowej ARCHIKUNSZT STUDIO, która kładzie nacisk na indywidualną integrację funkcji i formy z czasoprzestrzenią miejsca oraz stawia na rozwiązania ekologiczne, w tym energooszczędne. 

Natalia Sikora

Ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Doświadczenie projektowe zdobywała w pracowniach w Wielkiej Brytanii oraz Polsce, a praktykę budowlaną we Francji i w Polsce. Laureatka konkursów architektonicznych, w tym międzynarodowych.

Posiada doświadczenie w projektowaniu budynków mieszkalnych jednorodzinnych, wielorodzinnych, usługowych, przemysłowych oraz oświaty. Pracowała także przy obiektach zabytkowych m.in. przy Hinemihi w Clandon w Surrey w Anglii oraz zamku w Chissey-en-Morvan we Francji.

Pasjonatka architektury organicznej i budownictwa naturalnego. Współwłaścicielka pracowni projektowej ARCHIKUNSZT STUDIO, która kładzie nacisk na indywidualną integrację funkcji i formy z czasoprzestrzenią miejsca oraz stawia na rozwiązania ekologiczne, w tym energooszczędne.

14:50 - 15:20 Przerwa kawowa

Analiza kolorystyczna krajobrazu miasta na przykładzie wybranych projektów architektury krajobrazu

Prezentacja będzie dotyczyła analizy kolorystycznej, która jest jedną z metod analizowania krajobrazu. Badanie kolorystyki otoczenia może być wartościowym elementem etapu przedprojektowego, wspierającym pracę nad projektem koncepcyjnym. Podczas wykładu będzie zaprezentowana klasyczna metoda analizy kolorystycznej oraz jej wersje uproszczone i zmodyfikowane dopasowane do specyfiki zagadnień projektowych. Znajdzie się coś ciekawego zarówno dla miłośników i miłośniczek papierowych szkicowników, jak i osób preferujących tablety. Przedstawione sposoby mogą zainspirować i wzbogacić "narzędziownik" projektantek i projektantów zajmujących się projektowaniem przestrzeni w różnej skali. 

W trakcie wystąpienia będą pokazywane przykładowe projekty architektury krajobrazu m.in. parki, skwery, przestrzenie do zabawy, place i ulice. Barwy globalne, indeksy oraz próbki kolorystyczne to wybrane hasła, które pojawiają się podczas wykładu.

Wykład poprowadzi: Maja Skibińska, Szelest Pracownia

Architektka krajobrazu, współwłaścicielka interdyscyplinarnej pracowni SZELEST. Projektantka przestrzeni publicznej, autorka i współautorka ponad sześćdziesięciu projektów zagospodarowania terenu. Badaczka i edukatorka z doświadczeniem ponad 13 lat współpracy z Katedrą Sztuki Krajobrazu SGGW, aktualnie pracuje w

Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Laureatka nagrody głównej w kategorii doktoratów w pierwszej edycji Konkursu Prezydenta m.st. Warszawy „Dyplomy dla Warszawy” za pracę dotyczącą meblowania miasta. Współautorka podcastu „Odcienie zieleni” o blaskach i cieniach architektury krajobrazu. W swojej pracy z radością eksploruje zagadnienia projektowania partycypacyjnego, prozdrowotnego oraz rozwiązań wspierających przyrodę (BZI/ NBS) oraz zagadnień gender mainstreaming w projektowaniu przestrzeni. Lubi pracę w interdyscyplinarnych zespołach, nietypowe zlecenia oraz dzikie chaszcze. instagram: szelest.pracownia, www: http://szelestpracownia.pl/.

Kształtowania całorocznego wyrazu kolorystycznego zieleni na terenach prywatnych i publicznych 

Zieleń wpisana w otaczający krajobraz, wizualnie wkomponowana w barwy natury, a może kolor jako aspekt wyróżniający projektowaną przestrzeń z otoczenia? Świadome stosowanie barw w kompozycji jest bardzo istotnym aspektem pracy projektantek i projektantów krajobrazu. Pozwala optycznie wpływać na odbiór wizualny obiektu, akcentować ważne miejsca, wprowadzić harmonię oraz wrażenie głębi. Dynamika zmian tworzywa roślinnego w ciągu roku posiada duży potencjał do wykorzystania w kształtowaniu charakteru miejsca. Podczas prezentacji zostaną omówione zasady doboru kolorystycznego w szacie roślinnej. Na konkretnych przykładach przedstawimy rolę koloru w przestrzeniach prywatnych i publicznych oraz jego znaczenie w różnych porach roku.

Wykład poprowadzą Aleksandra Wiktorko-Rakoczy, Szelest pracownia i Kamila Służewska, Warsztat Zieleni 

Aleksandra Wiktorko-Rakoczy
Architektka krajobrazu, współwłaścicielka pracowni SZELEST. Projektantka  przestrzeni publicznej, autorka i współautorka licznych projektów zagospodarowania terenu oraz analiz i waloryzacji zieleni w kontekście przyrodniczym i krajobrazowym. Entuzjastka projektowania partycypacyjnego, a także stosowania rozwiązań  wspierających przyrodę z zakresu błękitno-zielonej infrastruktury (BZI) i wspierania bioróżnorodności. Interesują ją zagadnienia związane z edukacją przyrodniczą,  naturalnymi przestrzeniami do zabawy oraz miejskie oazy dzikości. 

Kamila Służewska

Achitektka krajobrazu, inspektorka nadzoru terenów zieleni nr rej 186/2021, absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu warszawskiej SGGW. Członkini Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Czynna zawodowo od 2005 r., od 2010 r. prowadzi we Wrocławiu pracownię Warsztat Zieleni. Interesuje ją zieleń  w przestrzeni publicznej, ale też opracowuje liczne projekty ogrodów  przydomowych. Autorka i współautorka nagradzanych i wyróżnianych projektów konkursowych np. opracowała we współpracy z biurem architektonicznym projekt zieleni dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej „Atmosfera” - WUWA2 –  nominowany do nagrody EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award 2019., III nagroda – praca zespołowa (ex aequo) w konkursie  FUTUWAWA „Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości?”, II miejsce w ogólnopolskim konkursie projektowym pod nazwą „Nowoczesny Ogród” pod patronatem czasopisma Ogrody, Agencji Promocji Zieleni, Związku Szkółkarzy  Polskich. W 2023 r. projekt ogrodu przy zabytkowej willi we Wrocławiu uzyskał  nominację w plebiscycie Polski Krajobraz 2022 w kategorii ogrody prywatne. 

16:20 - 17:00 Dyskusja podsumowująca i biznes mixer

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!