Kanadyjskie wnętrza biura Montoni

Kanadyjskie wnętrza biura Montoni

Maison MONTONI to nowa siedziba dewelopera MONTONI, zaprojektowana przez Sid Lee Architecture, zlokalizowana w Espace Montmorency w Laval w Kanadzie. Projekt ten łączy nowoczesne przestrzenie biurowe z zaawansowanymi rozwiązaniami ekologicznymi. Celem inwestora było uzyskanie certyfikatów LEED Platinum i Gold oraz WELL. Wykorzystanie betonu, aluminium i surowość wnętrz odzwierciedla branżowe inspiracje, tworząc przestrzeń wspierającą zarówno indywidualną pracę, jak i współpracę.

Maison MONTONI_ Sid Lee Architecture

Zrównoważony projekt

Projekt odzwierciedla zaangażowanie firmy MONTONI w tworzenie zrównoważonych i zdrowych miejsc pracy, dążących do uzyskania certyfikatów LEED i WELL. Inspiracją dla projektu były kody przemysłu budowlanego, co znajduje odzwierciedlenie w wykorzystaniu surowych materiałów i industrialnych akcentów. 

"Chcemy zaoferować naszemu zespołowi niestandardowe środowisko, które służy jako katalizator pomysłów i innowacji; przestrzeń, do której ludzie chcą chodzić, gdzie czują się jak w domu" - mówi Dario Montoni, prezes i założyciel Groupe Montoni. "Widząc, jak nasze zespoły ożywiają te przestrzenie i czynią je swoimi własnymi, jestem dumny z tego, co udało nam się stworzyć”.

Maison MONTONI_ Sid Lee Architecture

Branżowe inspiracje

Siedziba dewelopera zajmuje drugie i trzecie piętro wieżowca w Espace Montmorency. W lobby gości wita zakrzywiona aluminiowa lada, zaprojektowana na zamówienie przez Sid Lee Architecture. Maison MONTONI charakteryzuje się otwartymi przestrzeniami biurowymi, gdzie dominują beton, aluminium i wyeksponowane naturalne struktury materiałów. 

Dwie pływające klatki schodowe łączą poziomy, a ich szklana obudowa tworzy efekt ekspansji. Pierwsza z nich jest zawieszona na czarnej stalowej ramie, a druga jest wykonana z betonu i wsparta na stalowej konstrukcji. Aby ujednolicić różne elementy, sufit wyłożony panelami z orzecha włoskiego i ściany z tynku weneckiego dodają odrobinę ciepłej tekstury do surowego wykończenia biur.

Maison MONTONI_ Sid Lee Architecture

Elastyczna przestrzeń

Agora na drugim piętrze służy jako miejsce spotkań dla członków zespołu, w którym można zjeść posiłek i zrelaksować się. Okna na całej wysokości i imponujące schody zawieszone nad bujnym ogrodem i ruchomymi platformami pozwalają pracownikom w pełni wykorzystać relaksującą atmosferę. Kilka kroków dalej zespoły mogą cieszyć się chwilą na tarasie z widokiem na kwitnący dziedziniec kompleksu.

Kuchnia jest podzielona na dwie odrębne przestrzenie. Główna kuchnia, widoczna z Agory, prezentuje wspaniałe matowe czarne i oliwkowozielone meble wyprodukowane we Włoszech, a także wykonane na zamówienie orzechowe i aluminiowe lady zaprojektowane przez SLA. Rzeźbiarska oprawa oświetleniowa przypominająca stalowe rusztowanie budowlane unosi się nad jasnopomarańczowymi stołkami. Druga wspólna kuchnia, schowana za ścianą niebieskich lakierowanych szafek, została zaprojektowana tak, aby odzwierciedlać poczucie gościnności MONTONI. 

Podobnie jak w domu, siedziba główna została zbudowana w celu stworzenia przestrzeni do spotkań towarzyskich, współpracy, relaksu, nauki i uzupełniania energii. Obszary pracy zespołowej są rozmieszczone w przestrzeni, a każde indywidualne stanowisko pracy można dostosować do pracy siedzącej lub stojącej. Konstrukcje przypominające ramy łączą się ze sobą, aby pomieścić komponenty elektryczne i mechaniczne, jednocześnie dzieląc i organizując przestrzeń. Niewielkie obszary przeznaczone na przerwy kawowe dla pracowników przeplatają się z nieformalnymi miejscami spotkań. Zespół ma również do dyspozycji salę szkoleniową, siłownię, salę multimedialną i sale konferencyjne.

Maison MONTONI_ Sid Lee Architecture

Maison MONTONI- metryczka projektu wnętrza

Projekt: Sid Lee Architecture
Lokalizacja: Espace Montmorency, Laval, Kanada
Powierzchnia: ok. 3901 m2
Zdjęcia: Alex Lesage i David Boyer
Realizacja: 2024
Źródło: https://sidleearchitecture.com/en/ 

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!