Jakie drzwi w naszym wnętrzu?

Jakie drzwi w naszym wnętrzu?

Drzwi powinny łączyć całość aranżacji, dlatego w ich wyborze powinniśmy kierować się kolorem i fakturą podłóg oraz ścian we wnętrzu. Inne drzwi będą się dobrze prezentować w towarzystwie antyków, inne w wystroju czerpiącym ze współczesnych trendów.

Według potrzeb…

Zwolennicy nowoczesnych rozwiązań mogą sięgnąć po drzwi o minimalistycznym designie i jasnych tonacjach. Zarówno w wersji pełnej, jak i z dużą powierzchnią przeszklenia, drzwi o subtelnej formie i modnej, białej kolorystyce będą się znakomicie komponować z gustowną, nawet ascetyczną estetyką współczesnych wnętrz. Najlpeszym rozwiązaniem są szyby w drzwiach wykonane z hartowanego szkła, 3-4 razy wytrzymalszego od szkła zwyczajnego szkła. Szkło hartowane nazywa się również szkłem bezpiecznym gdyż w przypadku rozbicia, rozpada się na setki bezpiecznych kawałki o bardzo małych rozmiarach. Szkło bezpieczne hartowane może być również malowane i wypalane w procesie hartowania.

Niewątpliwie zaletą przeszkleń jest to, że optycznie powiększają i rozjaśniają pomieszczenie. Dlatego są doskonałym rozwiązaniem szczególnie w małych mieszkaniach. W przypadku pomieszczeń, w których potrzebne jest większe poczucie prywatności i cisza – zwłszcza w sypialni i łazience – warto się jednak zdecydować na drzwi pełne. Zwolennicy bardziej tradycyjnych klimatów, mogą się zdecydować na klasyczną, fornirowaną kolekcję.

Drewno, fornir czy okleina?

Drzwi drewniane, choć piękne i trwałe, nie są jednak zbyt praktyczne. Z czasem wypaczają się i zaczynają skrzypieć. Dlatego nawet Ci, którzy lubią tradycyjne lub oparte na naturalnych materiałach aranżacje, wybierają drzwi fornirowane, to znaczy pokryte prawdziwą, drewnianą okleiną. – Fornir to cienkie płaty, uzyskiwane przez skrawanie drewna o dużych średnicach – tłumaczy A. Hucz, przedstawiciel firmy produkującej drzwi.

Coraz wyższa jakość oraz szeroki wybór dekorów sprawia, że to rozwiązanie staje się bardzo popularne. Ciekawą alternatywą są również drzwi okleinowane. Przemawia za nimi nie tylko konkurencyjna cena, ale również fakt że tak samo dobrze jak te z drewna czy forniru sprawdzają się w roli designerskich akcentów wykańczania wnętrz. Nie trzeba sie też obawiać, że pod wpływem wilgoci okleina zniszczy się lub odklei.

Wyraziste czy niewidoczne?

W zależności od charakteru mieszkania, drzwi mogą być stonowane albo stanowić mocny akcent aranżacyjny. Szeroka gama dekorów, wzorów, materiałów i akcesoriów sprawia, że ich funkcja znacznie wykracza poza zwykłe zamykanie pomieszczeń. Wybierają drzwi trzeba jednak pamiętać, że nie wymieniamy ich przy każdym remoncie. Zwykle służą przez lata, dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym jakiego rodzaju klamrę aranżacyjną powinny stanowić.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!