Cukiernia Flingee w Bergen

Cukiernia Flingee w Bergen

Cukiernia Flingee, zlokalizowana w sercu malowniczego Bergen to projekt, który odmienił oblicze lokalnej gastronomii. Za projekt odpowiada polska pracownia www.modernstudio.pl, która z pomocą innowacyjnych rozwiązań i skandynawskiej estetyki, przemieniła ciemne wnętrze w przestrzeń tętniącą życiem i światłem. Inspiracją dla autorów była funkcjonalność oraz potrzeba wprowadzenia światła, które w Norwegii jest dobrem szczególnie cennym.

Jasne wnętrza 

Wnętrze cukierni Flingee charakteryzuje się jasnością i świeżością, które zostały osiągnięte dzięki dominującej palecie barw inspirowanej stylem skandynawskim. Centralnym punktem przestrzeni jest lada, którą zaprojektowano z myślą o maksymalnym dostosowaniu do nietypowego kształtu budynku. Jej przedłużony blat z betonu nie tylko harmonizuje z ogólnym designem, ale również służy jako dodatkowe miejsca siedzące. Uwagę przyciąga front lady, wykończony strukturalnymi płytkami i akcentami z miedzianej blachy, co dodaje wnętrzu wyrafinowanego charakteru.

Oświetlenie jako centrum przestrzeni 

Różnorodne strefy siedzące zapewniają wielofunkcyjność przestrzeni, która jest przyjazna zarówno dla większych grup, par, jak i osób pracujących zdalnie. Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w kreowaniu atmosfery - główną rolę pełni tu falująca nad ladą lampa, która jest nie tylko praktycznym źródłem światła, ale również elementem dekoracyjnym. Dodatkowo, hiszpańskie kinkiety i papierowe lampy marki HAY tworzą przytulną atmosferę, podkreślając unikalną strukturę ścian.

Norweskie warunki 

Projektanci z Modernstudio stawiali sobie za cel nie tylko estetyczną metamorfozę, ale przede wszystkim funkcjonalną odnowę, z uwzględnieniem unikalnych potrzeb lokalizacji w Norwegii, gdzie dni są krótkie i ciemne. Inspiracją była skandynawska filozofia designu, która kładzie nacisk na jasność, prostotę i funkcjonalność, a także naturalne potrzeby ludzkie - w tym przypadku, potrzebę światła. Wyzwaniem był również projekt zaplecza kuchennego, gdzie na ograniczonej przestrzeni należało zaprojektować nowoczesne rozwiązania technologiczne, co ostatecznie przyczyniło się do zwiększenia efektywności i komfortu pracy.

Cukiernia Flingee - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Modernstudio
Lokalizacja: Bergen, Norwegia
Realizacja: 2023
Źródło: www.modernstudio.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!