Strefa Zero Stress na Uniwersytecie Gdańskim

Strefa Zero Stress na Uniwersytecie Gdańskim

Na terenie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego zrealizowano projekt Strefy Zero Stress. Autorem koncepcji jest pracownia Design Anatomy, we współpracy z Olivia Centre. Inicjatywa, wspierana przez Akademicki Budżet Obywatelski, odpowiada na potrzebę stworzenia przestrzeni do wypoczynku i nauki wśród zieleni.

Relaksująca przestrzeń

Strefa Zero Stress zlokalizowana w Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, przyciąga uwagę swoją niebanalną aranżacją. Przestrzeń ta, pierwotnie przewidziana na ogród zimowy, dzięki rewitalizacji i wprowadzeniu nowych elementów takich jak modułowe meble i specjalnie zaprojektowane oświetlenie, przekształciła się w pełnoprawną strefę wypoczynku. Architekci zadbali o to, by wnętrze było nie tylko estetycznie atrakcyjne, ale również funkcjonalne, oferując zróżnicowane strefy przeznaczone do pracy, odpoczynku, czy integracji, wszystko to w otoczeniu bujnej roślinności, co znacząco wpływa na komfort psychiczny użytkowników.

Wielofunkcyjny charakter

Projekt Strefy Zero Stress skupia się nie tylko na aspektach estetycznych, ale również na funkcjonalności i ergonomii. Rewitalizacja przestrzeni miała na celu stworzenie miejsca, które sprzyja zarówno skupionej pracy naukowej, jak i luźnym, mniej formalnym spotkaniom. Nowo wprowadzone meble modułowe pozwalają na elastyczną aranżację przestrzeni, co jest odpowiedzią na różnorodne potrzeby użytkowników. Dzięki przemyślanemu projektowi, strefa ta może służyć jako miejsce do pracy indywidualnej, grupowej, a także do odpoczynku i relaksu, co podkreśla jej wielofunkcyjny charakter.

Przestrzeń integracji

Inspiracją do stworzenia Strefy Zero Stress były nowoczesne przestrzenie biurowe Olivia Centre, które zyskały uznanie za promowanie wartości takich jak socjalizacja, integracja i współpraca. Współpraca z architektami z Design Anatomy pozwoliła na stworzenie przestrzeni, która nie tylko sprzyja nauce i integracji społeczności akademickiej, ale także może stać się wzorem dla innych instytucji edukacyjnych, pokazującym jak ważna jest przemyślana aranżacja wnętrz w kontekście dobrostanu i efektywności pracy. Dodatkowo, projekt ten wpisuje się w szerszą inicjatywę modernizacji Wydziału Prawa i Administracji UG, podnosząc jego estetykę i funkcjonalność.

Zero Stress - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Design Anatomy
Lokalizacja: Gdańsk
Realizacja: 2024
Źródło: materiały prasowe

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!