Pastelowe mieszkanie mid-century modern

Pastelowe mieszkanie mid-century modern

Realizacja wnętrza przez pracownię MO Architekci opiera się na dokładnym zrozumieniu i wprowadzeniu w życie indywidualnych potrzeb inwestorów. Projekt łączy w sobie funkcjonalność z elementami stylistycznymi charakterystycznymi dla mid-century modern, skandynawskiej prostoty oraz polskiego designu, z akcentami kolorystycznymi i ergonomicznymi rozwiązaniami.

MOArchitekci, Apartament GA

Wnętrza szyte na miarę

Na początku procesu projektowego MO Architekci skupili się na wsłuchaniu w potrzeby inwestorów, aby stworzyć przestrzeń, która jest nie tylko estetycznie atrakcyjna, ale przede wszystkim funkcjonalna i dostosowana do indywidualnych nawyków i stylu życia klientów. W rezultacie, wnętrze charakteryzuje się połączeniem stylu mid-century modern z elementami charakterystycznymi dla skandynawskiego designu i polskiej estetyki. Do wykonania mebli wybrano naturalne materiały, przede wszystkim drewno, a geometryczne formy mebli zestawiono z obłymi kształtami ścian i rzeźbiarskimi detalami.

MOArchitekci, Apartament GA

Szałwiowe akcenty

W projektowaniu wnętrza kluczową rolę odegrały również przemyślane rozwiązania ergonomiczne. Wszystkie elementy zabudowy meblowej są zaprojektowane z myślą o optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, tak by była ona dopasowana do potrzeb użytkowników. Kolorystyka wnętrza opiera się na stonowanych paletach, z dominującymi odcieniami brązu, beżu i bieli, a akcenty kolorystyczne, takie jak szałwiowa zieleń, wprowadzają do wnętrza spójność wizualną. W łazienkach zastosowano dwa różne podejścia - jedno z charakterystycznym, mocnym wzorem płytek w toalecie w strefie dziennej i drugie, bardziej subtelne, w łazience w strefie prywatnej, z myślą o stworzeniu atmosfery relaksu.

MOArchitekci, Apartament GA

Oświetlenie jako część przestrzeni

Oświetlenie zaprojektowano z uwzględnieniem różnych potrzeb i preferencji inwestorów. Rozmieszczenie źródeł światła w odpowiednich strefach pomaga stworzyć funkcjonalne i jednocześnie estetyczne aranżacje świetlne. Różnorodność form lamp pozwala na kreowanie dynamicznej atmosfery i podkreślenie charakterystycznych cech poszczególnych pomieszczeń. Projekt wnętrza realizowany przez MO Architekci pokazuje, jak ważne jest połączenie funkcjonalności z indywidualnymi potrzebami inwestorów w procesie projektowania.

MOArchitekci, Apartament GA

Apartament GA — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: MO Architekci
Lokalizacja: Poznań
Realizacja: 2023
Źródło: https://www.instagram.com/moarchitekci/

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!