Wegański hotel w krakowskiej kamienicy

Wegański hotel w krakowskiej kamienicy

Projekt Plantonia Aparthotel został zrealizowany przez biuro projektowe krea.tina w historycznej kamienicy z przełomu XIX i XX wieku w Krakowie. Zadaniem projektu było stworzenie aparthotelu z funkcjonalnymi apartamentami, wykorzystując wegańskie i ekologiczne materiały.

Powtarzalna przestrzeń

Plantonia Aparthotel to projekt, który obejmował kompleksową rewitalizację zabytkowej kamienicy w Krakowie, nadzorowaną przez biuro projektowe krea.tina. W ramach projektu powstały 24 apartamenty, z których każdy wyposażony jest w kuchnię, salon, sypialnię i łazienkę. Z uwagi na różnice między poszczególnymi piętrami kamienicy i konieczność zachowania oryginalnego układu konstrukcyjnego, projektanci zastosowali rozwiązanie polegające na zdefiniowaniu podstawowych typów jednostek mieszkalnych. Te zostały podzielone ze względu na powierzchnię i liczbę sypialni, co umożliwiło stworzenie powtarzalnych stref wewnątrz apartamentów, takich jak kuchnia, jadalnia, sypialnia, salon, łazienka, strefa wejściowa oraz magazyn. 

Wegańskie wnętrza

W projekcie zastosowano wyłącznie materiały i produkty spełniające kryteria weganizmu, co oznacza brak składników pochodzenia zwierzęcego i testowania na zwierzętach. Zespół krea.tina dokonał analizy materiałów wegańskich dostępnych na rynku, co zaowocowało wyborem takich surowców jak drewno, korek czy tkaniny roślinne. Celem było stworzenie wnętrz przyjaznych dla środowiska i zgodnych z filozofią weganizmu. Projekt ten pokazuje możliwość zastosowania alternatywnych materiałów wegańskich w projektowaniu wnętrz. 

Wielofunkcyjne wnętrza

Dodatkowo, w ramach projektu Plantonia Aparthotel zaprojektowano hol z miejscem do relaksu, wegańską spiżarnię, ekologiczną bibliotekę oraz salę wielofunkcyjną. Obiekt oferuje również dostęp do siłowni, pomieszczenia inhalacyjnego oraz samoobsługowej pralni. Całość projektu została zaprojektowana z uwzględnieniem aspektów ekologicznych i wegańskich, co stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie tymi kwestiami.

Plantonia Aparthotel — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: krea.tina
Lokalizacja: Kraków
Zespół projektowy: Martina Weiser, Karolina Chodur, Karol Wawrzkiewicz, Aleksandra Gryc, Zuzanna Kasperczyk-Brodecka
Inwestor: Ashville Places
Realizacja: 2023
Zdjęcia: ONI Studio
Źródło: https://krea-tina.pl/ 

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!