Przestrzeń zabawy w centrum Warszawy

Przestrzeń zabawy w centrum Warszawy

W centrum stolicy, na terenie odnowionej Fabryki Norblina, powstał projekt edukacyjny - Smart Kids Planet. To Centrum Mądrej Zabawy, zaprojektowane z myślą o najmłodszych, jest dziełem biura Q+B.Architekci. Jego głównym założeniem jest stymulowanie dziecięcej ciekawości i nauka poprzez zabawę, co wpisuje się w popularny trend edutainment.


Kolorowa przestrzeń

Smart Kids Planet zajmuje przestrzeń 1600 m² i składa się z 9 tematycznych stref zabawowych oraz przestrzeni relaksacyjnych dla rodziców, w tym kawiarni i sal urodzinowych. Wnętrze charakteryzuje się czytelnym, funkcjonalnym układem, gdzie każda ze stref zabaw jest wyraźnie oznaczona dominującym kolorem, co ułatwia orientację w przestrzeni. Biała strefa komunikacji kontrastuje z wyraźnymi odcięciami kolorystycznymi poszczególnych stref dla dzieci i dorosłych. 

Wnętrza edutainment 

Inspiracją dla twórców Smart Kids Planet był globalny trend edutainment, który łączy edukację z rozrywką, ułatwiając dzieciom przyswajanie wiedzy w przyjaznej, zabawowej formie. Dynamiczne, żywe barwy i starannie dobrane eksponaty-edukacyjne zabawki zarówno w mniejszej, jak i większej skali - stymulują kreatywność i zachęcają do interaktywnej nauki. Pracownia Q+B.Architekci opracowała także projekt mikroapartamentów w krakowskiej kamienicy. 

Smart Kids Planet - Centrum Mądrej Zabawy — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Q+B.Architekci
Lokalizacja: Warszawa
Zespół projektowy: Jakub Kornecki, Beata Tokarska-Kornecka
Realizacja: 2022
Powierzchnia: 1600 m²
Zdjęcia: Marcin Grabowiecki
Źródło: https://www.facebook.com/QBARCHITEKCI/?locale=pl_PL 

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!