Nowe wnętrza hotelu Hilton

Nowe wnętrza hotelu Hilton

Hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport przeszedł metamorfozę zyskując nową aranżację. Za projekt nowych wnętrz odpowiadała pracownia AKA Studio. Modernizacja wnętrz w hotelu trwała zaledwie 2,5 miesiąca i odbyła się w działającym obiekcie. 

Roślinne motywy 

Nowy wystrój miał nawiązywać do nazwy hotelu, stąd propozycja projektantów by we wnętrzu znalazło się dużo roślin oraz motywów zaczerpniętych z pobliskiego Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Motywy roślinne pojawiają się w formie dekoracyjnych wzorów, ale także w wykorzystanej kolorystyce. Dominują tutaj zielenie oraz różne odcienie bursztynu.

Hilton Garden Inn Kraków Airport został otwarty w 2014 roku. Obiekt jest niezwykle wygodny dla podróżujących, ponieważ jest świetnie skomunikowany łącznikami z pobliską stacją kolejową i terminalem lotniska. Jednak z upływem lat wymagał nowej aranżacji parteru, która zastąpiłaby nieco zimną estetykę w odcieniach beżu – komentuje arch. Agata Łapuchowska, współwłaścicielka AKA Studio.

Nowa jakość wnętrz

Remont przeszło lobby, część restauracji oraz foyer. Remontu wymagały również sale konferencyjne. Na prośbę inwestora projektanci mieli sprawić, aby największa sala bez okien sprawiała wrażenie oświetlenia naturalnym światłem. Aby to osiągnąć zastosowano mieszankę wielkoformatowych tapet z motywem luksferów i roślinności, które zostały specjalne podświetlone.  W mniejszych salach zastosowano kolory w ciepłych odcieniach oraz wykładziny z przestrzennymi wzorami. 

Hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: AKA Studio
Lokalizacja: Kraków
Realizacja: 2024
Zdjęcia: Paulina Dzikowska & Michał Szczepański
Źródło: https://studioaka.pl/

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!