Drzwi wewnętrzne – trendy i nowości na 2024 r.

Drzwi wewnętrzne – trendy i nowości na 2024 r.

Od plastyczności miękkich i organicznych kształtów po odważną współpracę dekoracji z przeciwstawnych stylów – rok 2024 jawi się jako idealny czas dla użytkowników pragnących czegoś nieoczekiwanego. To odzwierciedlenie wolności, a jednocześnie harmonii i spokoju. W tej panoramie wyborów królują nowe trendy drzwi wewnętrznych. Na jakie nowości warto zwrócić uwagę? Zobacz!

Producent drzwi wewnętrznych DRE w 2024 roku wprowadził w swojej ofercie kilka zmian i nowinek. Uwzględniono oczekiwania i potrzeby klientów oraz ewoluujące trendy w świecie aranżacji wnętrz.

Nowa kolorystyka, czyli drzwi w stonowanych pastelach

Rok 2024 to prawdziwe zaproszenie do pokochania stonowanych, przyjaznych, przygaszonych pasteli.  Są to kolory, które wprowadzają harmonię i spokój do przestrzeni mieszkalnych, co jest pożądane w dobie dynamicznego życia poza domem. Stonowane pastele można łatwo zestawić z innymi elementami wyposażenia wnętrz: od klasycznych po minimalistyczne, dzięki czemu są wyborem dla każdego i na lata.

Wśród nowej kolorystyki drzwi DRE znalazły się dekory:

  • kaszmir mat – o gładkiej, matowej powierzchni, łączący delikatny odcień beżu z szarym tonem;
  • warm grey mat – ciepła szarość, o jednolitej powierzchni;
  • dąb szałwia – kolor szaro-zielony, o strukturze szczotkowanego dębu.

Wszystkie nowe dekory nie mają formaldehydu. Pokryto je powłoką antyfinger, dzięki czemu są odporne na odciski palców, zabrudzenia i zarysowania. Drzwi w nowej kolorystyce można zamawiać, wybierając m.in. skrzydła systemu SARA ECO 2 lub NESTOR.

Loftowa czerń, czyli uzupełnienie klasyki

W 2024 roku modne pozostają loftowe wnętrza. Dlatego kolekcję drzwi DRE RIVIA wzbogacono o nowy dekor bazowy CZARNY ST. Podkreśla on nowoczesny charakter drzwi i jednocześnie oferuje wysoką jakość wykonania. Nowe pokrycie charakteryzuje się doskonałymi właściwościami technicznymi. Jest bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Czarny dekor zabezpieczono powłoką, która zapobiega pozostawaniu na nim śladów palców i innych zabrudzeń. Takie rozwiązanie zdecydowanie wpisuje się w trendy 2024 roku: ma być pięknie i czysto, ale bez wkładania w to większego wysiłku.

Całkiem nowe modele, czyli coś dla miłośników klasycznych i nowoczesnych form

Wielbicielom klasycznych rozwiązań z pewnością przypadną do gustu nowe modele z kolekcji ESTRA. W odróżnieniu od pozostałych modeli z tej kolekcji zrezygnowano w nich z ramki wokół szyby, a dodano delikatny szpros w kolorze skrzydła, który znajduje się z dwóch stron szklenia. Dzięki temu drzwi prezentują się pięknie z każdej strony. Dla tych, którzy szukają jedynie subtelnych przeszkleń do klasycznych wnętrz, wprowadzono model ESTRA 11. Jest to skrzydło z wąską pionową szybą mocowaną wraz ze środkową płyciną 16 mm i ramiakami zewnętrznymi skrzydła.

Natomiast na miłośników nowoczesnych wnętrz czekają nowe modele drzwi wewnętrznych z kolekcji NOVA. Zainteresowanie powinny wzbudzić wersje z intarsjami w kolorze szczotkowanej stali, złota szczotkowanego i mat moro. Dla utrzymania subtelnego wyglądu i łatwiejszej pielęgnacji intarsje wykonano z laminatów, które licują się z powierzchnią skrzydła.

Ościeżnice aluminiowe DRE i odwrócone przylgi

W nowościach drzwi wewnętrznych na 2024 roku przewidziano także zmiany w kwestiach technicznych. W kolekcji Sara Eco 2 ujednolicona została oferta ościeżnic aluminiowych DRE w kolorze aluminium, białym i czarnym, w której wprowadzono normy wymiarowe 220 i 240. Kilka kolekcji rozbudowano o wariant drzwi z odwróconą przylgą, np. ESTRA i NESTOR lub opcję skrzydeł przylgowych, np. kolekcja VETRO E Synchro i malowane.

Nowe trendy kładą nacisk, by drzwi wewnętrzne były nie tylko elementami architektury i budownictwa, ale przede wszystkim współgrały z aranżacją przestrzeni. Wspólnie z pozostałymi wyposażeniem mają tworzyć atrakcyjne wnętrza charakteryzujące się trwałością i niepowtarzalnością.

 

*Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!