Odnowiony Grand Hotel w Łodzi - powrót do przeszłości w luksusowym wydaniu

Odnowiony Grand Hotel w Łodzi - powrót do przeszłości w luksusowym wydaniu

Po czteroletnim remoncie ponownie otwarto Hotel Grand w Łodzi, najstarszy obiekt hotelowy w mieście, z historią sięgającą 1888 roku. Projekt renowacji, przeprowadzony przez Holding Liwa, przywrócił hotelowi dawny blask, wprowadzając jednocześnie nowoczesne udogodnienia i pięciogwiazdkowy standard. Wnętrza zaprojektowano z odsłoniętymi oryginalnymi elementami architektonicznymi i bogactwem materiałów, takich jak dąb, orzech, marmur czy szkło. 

Odrodzenie legendy - Grand Hotel w Łodzi

Wnętrze Grand Hotelu w Łodzi zaskakuje połączeniem historycznego dziedzictwa z nowoczesnym designem. Oryginalne elementy, takie jak sztukaterie, stara cegła, stropy konstrukcyjne czy freski, zostały starannie odrestaurowane, a niektóre z nich dodatkowo podkreślone złoceniami lub specjalnym oświetleniem. Przestrzeń hotelu wypełniają materiały najwyższej jakości: lity dąb, orzech, różnorodne rodzaje marmuru oraz patynowany mosiądz, tworząc atmosferę luksusu i ponadczasowej elegancji. W pokojach i apartamentach, które oferują różne standardy dominuje ciepło drewnianych podłóg i marmurowe łazienki.

Wnętrza pełne historii i nowoczesności

Hotel Grand słynie nie tylko z wyjątkowych wnętrz, ale również z przemyślanej funkcjonalności. Przestrzeń restauracyjna, dzieląca się na reprezentacyjną Salę Malinową i kameralną Salę Złotą, urzeka wysokimi sufitami, freskami i nowoczesnymi lampami, które doskonale komponują się z minimalistycznymi, ciemnobrązowymi meblami. Kawiarnia Grand Caffè oraz Cigar Room z XIX-wiecznymi witrażami to miejsca, gdzie goście mogą oddać się chwili relaksu w wyjątkowym otoczeniu. Hotel zapowiada również otwarcie strefy wellness&spa, która jeszcze bardziej wzbogaci ofertę i umożliwi gościom pełen relaks i regenerację. Inspiracją dla projektu była chęć zachowania historycznego charakteru hotelu, jednocześnie wprowadzając elementy współczesnego luksusu i komfortu, co czyni Grand Hotel w Łodzi miejscem wyjątkowym. 

Grand Hotel Łódź — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Holding Liwa
Lokalizacja: Łódź
Realizacja: 2023
Zdjęcia: Grand Hotel Łódź - Justyna Chrobot
Źródło: https://grand.hotel.com.pl/

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!