Eklektyczne mieszkanie pełne sztuki

Eklektyczne mieszkanie pełne sztuki

Mieszkanie Karoliny Zimnickiej, projektantki ceramiki i właścicielki marki Nomad Ceramics, łączy w sobie elementy nowoczesne z vintage oraz autorskimi pracami artystycznymi. Wnętrze, usytuowane w kamienicy na gdańskiej Oliwie, charakteryzuje się eklektycznym stylem, gdzie nowoczesne meble mieszają się z elementami z epoki PRL i sztuką, w tym obrazami i ceramicznymi pracami artystki. 

Eklektyczny wystrój

Mieszkanie podzielone jest na dwie strefy funkcjonalne: pokój dziecięcy po prawej stronie od wejścia i otwarta przestrzeń po lewej, obejmująca salon, kuchnię i sypialnię. Te obszary są subtelnie oddzielone, ale tworzą spójną całość. Z kuchni dostępna jest weranda i ogród. Wnętrze zdobią również unikatowe przedmioty, takie jak fotele projektu Edmunda Homy z epoki PRL, które zachowały oryginalne obicia, oraz mosiężna lampka francuska.

Przestrzeń pełna sztuki

Charakterystycznym elementem mieszkania są ceramiczne wazony i dekory, które są nie tylko elementami dekoracyjnymi, ale również odzwierciedlają pasję artystki do ceramiki. Projektantka, mająca doświadczenie w tworzeniu różnych przedmiotów od odzieży po meble, od dwóch lat skupia się na ceramice, tworząc głównie dekoracyjne przedmioty. Jej pracownia obecnie znajduje się na terenie Stoczni Gdańskiej.

Mieszkanie Karoliny Zimnickiej— metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Karolina Zimnicka
Lokalizacja: Gdańsk
Realizacja: 2023
Zdjęcia: Emilia Karpowicz
Źródło: https://nomadceramics.com/pl/

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!