Kawalerki w krakowskiej kamienicy

Kawalerki w krakowskiej kamienicy

W sercu Krakowa, w zabytkowej kamienicy, powstał projekt mikroapartamentów przeznaczonych na wynajem. Autorem projektu jest zespół projektowy Q+B.Architekci. Wyróżnikiem projektu jest przemyślany układ funkcjonalny i spójna kolorystyka, w której dominuje zgaszona jasna zieleń. 

Kawalerki w centrum Krakowa

W centrum Krakowa, w prawie stuletniej kamienicy, zrealizowano projekt pięciu mikroapartamentów przeznaczonych na wynajem. Inicjatywa ta przekształciła zaniedbaną przestrzeń w funkcjonalne, małe mieszkania, zaprojektowane z myślą o wygodzie i pełnym wykorzystaniu dostępnego metrażu. Projekt charakteryzuje się przemyślanym układem funkcjonalnym oraz spójnym wykorzystaniem kolorystyki. Dominuje tutaj zgaszona jasna zieleń, uzupełniona o biel, naturalne drewno, domieszkę czerni oraz akcenty kolorystyczne.

Funkcjonalna przestrzeń

Każdy z mikroapartamentów oferuje w pełni wyposażoną kuchnię z funkcją jadalni i miejsca do pracy, łazienkę, strefę dzienną oraz sypialnię – wydzieloną lub w formie łóżka wyjeżdżającego z zabudowy meblowej. W każdym mieszkaniu zaprojektowano także pojemne, ukryte szafy oraz szafki łazienkowe, zwiększające funkcjonalność przestrzeni. Strefa wejściowa, łącznie z kuchnią i łazienką, wydzielona jest kolorem zgaszonej jasnej zieleni, który przenosi się również do łazienek. Projekt wnętrz uzupełniają dedykowane grafiki od Anny Blauth, które kolorystycznie i tematycznie nawiązują do całości aranżacji.

Mikroapartamenty na wynajem w kamienicy — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Q+B.Architekci
Lokalizacja: Kraków
Zespół projektowy: Jakub Kornecki, Beata Tokarska-Kornecka
Realizacja: 2022
Zdjęcia: Marcin Grabowiecki
Stylizacja: Eliza Mrozińska 
Źródło: https://www.facebook.com/QBARCHITEKCI/?locale=pl_PL

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!