Luksusowe wnętrza modernistycznego domu

Luksusowe wnętrza modernistycznego domu

Projekt modernizacji wnętrza domu na Starym Żoliborzu w Warszawie łączy elementy historyczne z nowoczesnymi rozwiązaniami. Autorką projektu wnętrz jest Marta Matelier, która zrekonstruowała i odświeżyła przestrzeń, bazując na modernistycznych fundamentach budynku z lat 30. XX wieku. W projekcie zastosowano nowoczesne materiały i technologie, jednocześnie zachowując historyczny charakter obiektu. 

Nowoczesne wnętrza z nutą historii

O przebudowie domu na Starym Żoliborzu pisaliśmy już na portalu Sztuka Architektury. Czas zajrzeć do wnętrz tego niezwykłego obiektu. Fasada od strony ulicy ostała starannie odrestaurowana, zachowując przedwojenne detale i strukturę. Jednak wnętrze domu przeszło kompleksową metamorfozę, zaczynając od koncepcji, która miała na celu zachowanie ducha modernizmu z lat 30., przy jednoczesnym wprowadzeniu nowoczesnych form i detali. Centralnym punktem domu jest przestronny salon z aneksem kuchennym, doświetlony okrągłym oknem. Autorskie obrazy Marty Matelier, w tym duży abstrakcyjny obraz w salonie, dodają wnętrzom indywidualnego charakteru. 

Stonowane barwy z kolorystycznymi dodatkami

Dominują tutaj jasne kolory ścian, kontrastujące z ciemniejszymi elementami wyposażenia. Wnętrze wzbogaca również imponująca klatka schodowa, której serpentynowe schody z finezyjnie wykonaną balustradą tworzą ciekawy element architektoniczny. W hallu wejściowym uwagę przyciąga podłoga z unikalną mozaiką, która zmienia się i zaskakuje wzorem, prowadząc gości do kolejnych części domu. W łazienkach dominuje połączenie czystości formy z ciepłem naturalnego drewna. Mimo ogólnego stonowania pojawiają się tutaj również elementy kolorystyczne w postaci dzieł sztuki oraz dodatków. 

Dom na Starym Żoliborzu — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Matelier 
Lokalizacja: Warszawa
Powierzchnia użytkowa: 650 m2
Zdjęcia: Tom Kurek
Źródło: www.matelier.com

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!