Pastelowe wnętrza w zabudowie bliźniaczej

Pastelowe wnętrza w zabudowie bliźniaczej

Projekt wnętrza domu w zabudowie bliźniaczej przekształcił przestrzeń domową, poprawiając jej funkcjonalność, jasność i przestronność. Zespół projektowy pracowni Atelier Starzak Strebicki zastosował szereg ciekawych rozwiązań architektonicznych. 

Zmiany w przestrzeni

Kluczowe zmiany wprowadzone w projekcie dotyczą przede wszystkim optymalizacji układu funkcjonalnego i estetycznego wnętrza. W strefie wejściowej zastosowano długą, błękitną ścianę, która stanowi wizualne zaproszenie do głównej części mieszkalnej, jednocześnie optycznie powiększa przestrzeń dzięki dużemu lustru na przeciwległej ścianie. Nietypowym, ale funkcjonalnym rozwiązaniem jest adaptacja garażu na przestrzeń zabaw dla dzieci, która przez przeszklenie jest połączona z salonem. Umożliwia to rodzicom obserwację pociech. Modularność przestrzeni zapewniono dzięki przesuwnym drzwiom, które pozwalają na łatwą rekonfigurację pomieszczeń w zależności od potrzeb użytkowników. 

Wnętrza w  neutralnych barwach

Kuchnia, otwarta na salon, pełni rolę centralnego punktu domu, ułatwiając interakcję między mieszkańcami. Duże okno salonu oraz przeszklenie pod schodami zapewniają naturalne oświetlenie i wizualną spójność między różnymi strefami domu. Estetyka wnętrza opiera się na neutralnej palecie barw z akcentami drewna dębowego, co tworzy spójny i ciepły klimat. Projekt uwzględnia również przyszłe zmiany w układzie funkcjonalnym, oferując możliwość łatwej adaptacji pomieszczeń do zmieniających się potrzeb mieszkańców, na przykład przez przekształcenie gabinetu w dodatkową sypialnię. Pracownia zaprojektowała także mieszkanie z przestrzenią biurową w centrum Poznania. 

Wnętrze domu w zabudowie bliźniaczej  — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Atelier Starzak Strebicki - Pracownia Architektury s.c.
Lokalizacja: Wielkopolska
Realizacja: 2022
Powierzchnia: 150m2
Zespół projektowy: Jola Starzak, Dawid Strębicki, Adrianna Pierzycka, Agnieszka Grzemska
Zdjęcia: Danil Daneliuk
Źródło: www.starzakstrebicki.eu

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!