City Space Fuzja w kolorowej przestrzeni biurowej

City Space Fuzja w kolorowej przestrzeni biurowej

Projekt wnętrz biurowych CitySpace Fuzja, zrealizowany przez studio MIXD, to połączenie dziedzictwa przemysłowego Łodzi z nowoczesnym designem i domową atmosferą. Inspiracją dla projektantów była zabytkowa elektrownia Karola Scheiblera oraz łódzka awangarda artystyczna, co zaowocowało przestrzenią, która łączy w sobie historyczny charakter ze sztuką i kolorowymi rozwiązaniami.

Przemysłowe wnętrza 

We wnętrzach CitySpace Fuzja dominuje odniesienie do przeszłości przemysłowej Łodzi, co widać zarówno w zachowanych i eksponowanych elementach oryginalnej architektury, jak i w detalu wykończeniowym. Charakterystycznymi elementami są m.in. oryginalne industrialne kinkiety w korytarzach oraz dekoracyjne elementy nawiązujące do ceramicznych płytek i kolorowych witraży znanych z elektrowni Scheiblera. Dopełnieniem są elementy inspirowane łódzką awangardą, takie jak neonowe napisy w alfabecie projektu łódzkiego artysty, co nadaje przestrzeni unikalny, artystyczny charakter.

 

Artystyczna atmosfera

Funkcjonalność przestrzeni biurowej CitySpace Fuzja została zaprojektowana z myślą o współczesnych potrzebach użytkowników. Projektantom zależało na stworzeniu miejsca, które sprzyjałoby integracji, wymianie pomysłów i budowaniu społeczności. W projekt CitySpace zaangażowani byli również współcześni artyści: ściany obiektu zdobią dzieła młodych ilustratorów oraz eleganckie kilimy zaprojektowane przez łódzkie Studio Tartaruga. Ciepłą i przyjemną atmosferę we wnętrzach tworzą liczne miękkie materiały, tapicerowane meble, dywany w odcieniach natury oraz rośliny pochodzące z lokalnej szkółki Roślinnik. W Fuzji znajdą się także lofty zaprojektowane przez pracownię Medusa Group.

City Space Fuzja — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: MIXD
Lokalizacja: Łódź
Realizacja: 2023
Źródło: https://www.mixd.io/

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!