Ruszył konkurs Young Design 2024 pod hasłem REsponsibility | odpowiedzialność - zrównoważone projektowanie

Ruszył konkurs Young Design 2024 pod hasłem REsponsibility | odpowiedzialność - zrównoważone projektowanie

Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprasza młodych projektantów i projektantki do wzięcia udziału w konkursie na projekt wzorniczy odpowiadający na założenia związane z aspektami zrównoważonego projektowania. Do wygrania jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł brutto. 

Cel i warunki konkursu 

Konkurs skupia się na promowaniu odpowiedzialnego projektowania, zachęcając do eksploracji i implementacji praktyk takich jak przeprojektowanie, ponowne użycie, redefinicja, reinwencja oraz upcykling. Poprzez to, konkurs stawia sobie za cel nie tylko podkreślenie znaczenia odpowiedzialności w procesie projektowym, ale także inspiruje do przekraczania tradycyjnych granic myślenia o projektowaniu, otwierając drogę do nowych, zrównoważonych rozwiązań i materiałów. W konkursie mogą wziąć udział studenci pierwszego i drugie stopnia studiujący na kierunkach takich jak wzornictwo, grafika, malarstwo, architektura oraz absolwenci tych kierunków. 

Harmonogram

- ostateczny termin nadsyłania prac — 3 kwietnia 2024 roku,
- informacja o zakwalifikowaniu się do finału — 8 kwietnia 2024 roku,
- prezentacje finałowe przed Kapitułą Stypendialną online — 10 kwietnia 2024 roku,
- ogłoszenie finalistów i wręczenie nagród podczas uroczystości w siedzibie Instytutu Wzornictwa   Przemysłowego w Warszawie — 25 kwietnia 2024 roku,
- wystawa pokonkursowa — od 26 kwietnia do 31 maja 2024 roku.

Nagroda

W ramach konkursu zaplanowano przyznanie Stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej, którego kwota wynosi 20 000 zł brutto. Suma ta zostanie pomniejszona o należny podatek dochodowy. Stypendium ma na celu wspieranie rozwoju zawodowego laureata czy laureatki poprzez finansowanie edukacji lub inwestycji w narzędzia niezbędne do pracy. O sposobie wykorzystania przyznanych środków zadecyduje zwycięzca konkursu we współpracy z organizatorem.

Więcej informacji na stronie organizatora: https://instytutwzornictwa.com/young-design-2024/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!