Tak mieszka architektka Katarzyna Burak, współzałożycielka pracowni FUGA Architektura Wnętrz

Tak mieszka architektka Katarzyna Burak, współzałożycielka pracowni FUGA Architektura Wnętrz

Mieszkanie Katarzyny Burak, architektki z FUGA Architektura Wnętrz, znajduje się na poddaszu kamienicy na warszawskim Starym Mokotowie. Projekt charakteryzuje się praktycznym wykorzystaniem przestrzeni pod skosami oraz połączeniem elementów vintage z odważnymi kolorami. 

Zmiany w przestrzeni

Remont nowego mieszkania architektki Katarzyny Burak okazał się nie lada wyzwaniem. Problemem okazała się nie tylko przestrzeń pod skosami, ale również przestarzałe instalacje w budynku. W mieszkaniu zachowano niewiele oryginalnych elementów. Jednym z tych nielicznych jest parkiet z litego drewna pochodzący z hajnowskich zakładów, które są znane z wieloletniej tradycji produkcji podłóg drewnianych. Drugim zachowanym elementem są słupy konstrukcyjne. 

Wnętrze pełne wspomnień

Architektka chciała kolorowe wnętrza, które będzie mogła wypełnić przedmiotami, do których ma sentyment oraz klasykami designu. Projektantka wykorzystała fakt, że poddasze zaadaptowano do użytku na początku lat 90-tych, a więc w okresie jej dzieciństwa. Chcąc nawiązać do tego okresu w łazience pojawiły się płytki przypominające lastryko, z którego wykonane były parapety w jej domu rodzinnym. Mieszkanie wypełniają przedmioty z historią. Błękitne krzesła przy stole pochodzą z rodzinnego domu babci projektantki. Są to kultowe Skoczki - ikona polskiego designu lat 60-tych, zaprojektowane przez Juliusza Kędziorka. Z kolei ciemnozielone fotele Zetki, nabyte na licytacji, zyskały nowe życie dzięki renowacji wykonanej przez zaprzyjaźnionego lakiernika samochodowego. Dodatkowo, w gabinecie stoi przeszklony regał na książki, który ma ponad 70 lat i pochodzi z rodzinnego domu architektki, gdzie jako dziecko wystawiała swoje prace plastyczne.

Odważne kolory

Wnętrze mieszkania Katarzyny Burak charakteryzuje się śmiałym i zróżnicowanym użyciem kolorów, które dodają przestrzeni dynamiki i głębi. W kuchni dominuje odważne połączenie stalowych frontów ze złotymi uchwytami. Wyspa kuchenna zaskakuje nieoczywistym, różowym kolorem, który rozjaśnia przestrzeń i dodaje jej lekkości. 

Mieszkanie Katarzyny Burak — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: FUGA Architektura Wnętrz 
Lokalizacja: Warszawa
Zespół autorski: Katarzyna Burak, Antonina Sadurska 
Zdjęcia: Aleksandra Dermont 
Źródło: www.fugaarchitektura.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!