Hotel butikowy w XVIII-wiecznym pałacu

Hotel butikowy w XVIII-wiecznym pałacu

W sercu malowniczego Barri Vell w Gironie, studio El Equipo Creativo przekształciło XVIII-wieczny pałac w butikowy hotel El Palau Fugit. Architekci czerpiąc inspirację z dwóch oblicz Girony - jej zabytkowego charakteru oraz żywiołowych kolorów i tradycji miasta, stworzyli miejsce o luksusowym charakterze. 

Historyczna architektura w nowoczesnych duchu

El Palau Fugit składa się z dwóch głównych części, zaprojektowanych przez studio architektoniczne Isern Associats z Barcelony. Pierwsza część, oryginalny pałacyk, zawiera w sobie dziedziniec z łukami, zwanym „La Placeta”, gdzie znajdują się recepcja, restauracja i koktajl bar, a także ukryte spa dla jednej osoby. Goście dostają się do pokoi korzystając z oryginalnych schodów pałacu. Drugi budynek, Pavelló, jest nowoczesnym aneksem. Jest on połączony z głównym budynkiem tarasem, sercem hotelu, oferującym mały basen i centralną rzeźbę. Hotel powstał w podobnym charakterze co Nobis Hotel Palma projektu pracowni Wingårdhs. 

Dwa oblicza Girony

Projekt El Palau Fugit to połączenie szacunku dla oryginalnej architektury z nowoczesnym, eleganckim i zaskakującym designem. Inspiracją dla projektantów były „dwie Girony” - historyczne Barri Vell z jego kamiennymi fasadami oraz żywiołowe kolory domów wzdłuż rzeki Onyar. Każdy pokój i apartament w historycznym skrzydle to odrębna historia, choć wspólnym motywem są gotyckie łuki i portyki, nawiązujące do architektury Barri Vell - starego miasta Girony. Pokoje wyróżniają się bogactwem detali, selekcją materiałów i tekstur oraz dziełami lokalnych artystów. Z kolei pokoje w Pavelló nawiązują do śródziemnomorskiego „la dolce vita”, z paletą barw terrakoty, lokalnej ceramiki i drewna. W przestrzeniach publicznych, takich jak restauracja Casa Heras czy salon, współczesna sztuka i rzemiosło podnoszą standard przestrzeni, tworząc wyjątkową atmosferę.

Palau Fugit Hotel- metryczka projektu wnętrza

Projekt:  EL EQUIPO CREATIVO, Oliver Franz Schmidt, Natali Canas del Pozo, Lucas Echeveste Lacy
Lokalizacja: Girona, Hiszpania
Zespół autorski: Daniel Trujillo, Ricard Fabregat
Projekt architektury: Isern Associats
Inwestor: Marta Granés + Stéphane Rouze
Realizacja: 2023
Zdjęcia: Salva Lopez
Źródło: www.elequipocreativo.com 

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!