Plac zabaw w domu

Plac zabaw w domu

Atelier Chabot to nowy projekt Indee Design, studia założonego przez Florence Charron. Architektka przekształciła duplex w dom jednorodzinny z przestrzenią do zabawy dla dzieci (i dorosłych!). Zobaczcie jak prezentują się wnętrza domu w Plateau-Mont-Royal, rezydencjalnej dzielnicy Montrealu. 

Inspiracja przemiany duplexu

Inspiracją dla tego projektu stała się tęsknota właścicieli za podróżami oraz pragnienie stworzenia przestrzeni, w której także ich wewnętrzne dziecko może się obudzić. Początkowo dwupoziomowy dom prezentował się surowo, z dużymi ograniczeniami przestrzennymi. Projektantka Florence Charron zmieniła aranżację pomieszczeń, zachowując oryginalne elementy, takie jak belki i ściany z cegły otaczające przestrzeń zewnętrzną. Układ funkcjonalny został zainspirowany marokańskimi riadami, gdzie salon umieszczony jest w centrum domu i obsługuje przyległe pomieszczenia.

Zabawa przestrzenią

Duplex we wcześniejszym układzie był podzielony i miał ograniczoną przestrzeń. Projektantka zaproponowała modyfikację, tworząc nową przestrzeń pionowej komunikacji między dwoma piętrami. Do wnętrza wprowadzono perforowane panele stalowe do schodów, półkę siatkową oraz zjeżdżalnię. Projekt stał się zbiorem geometrycznych linii, zgodnych z zamiłowaniami właściciela do równości i prostoty. W domu zamontowano wiele miejsc do zabawy, w tym ścianę wspinaczkową czy huśtawki. 

Dom otwarty 

Dom ma otwarty charakter i jasne wnętrza. Dominującym materiałem jest drewno w różnych odcieniach. Stonowaną całość uzupełniają kolorowe wstawki, zarówno ścienne jak i w formie mebli. Kuchnia z jadalnią i dużą przestrzenią zabaw otwarta jest na ulicę dzięki dużym przeszkleniom. Reszta domu zlokalizowana na piętrze, w tym salon, sypialnia oraz pokój dziecięcy to przestrzeń bardziej prywatna. Również tutaj kolorystyka jest stonowana ze nielicznymi wstawkami żywych odcieni oraz dużą ilością roślin. Całość ma minimalistyczny i lekko industrialny charakter, podkreślony przez stalowe belki i słupy widoczne w pomieszczeniu na parterze. 

Atelier Chabot - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Indee Design
Lokalizacja: Plateau-Mont-Royal, Montreal, Kanada
Inwestor: prywatny
Project Manager: Florence Charron
Realizacja: 2020-2023
Zdjęcia: Caroline Thibault
Źródło: www.indeedesign.com

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!