2. edycja Open Call na dzieło w przestrzeni

2. edycja Open Call na dzieło w przestrzeni

Wydział Architektury Wnętrz ASP w Krakowie zaprasza do udziału w 2. edycji Open Call na dzieło w przestrzeni organizowanego w ramach 8. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz. 

Cel i warunki konkursu 

Konkurs ma wyselekcjonować propozycje koncepcji przestrzennych lub artystycznych, w tym instalacji wideo, które reprezentują unikalne podejście do sztuki projektowania i wnoszą innowacyjną perspektywę na koncepcję Wspólnej Przestrzeni. Ponadto, projekty te powinny posiadać potencjał do współtworzenia wspólnej przestrzeni wystawy. 8. edycja związana jest z nową lokalizacją Wydziału Architektury Wnętrz przy ulicy Syrokomli 21. Jest ona rozumiana jako przestrzeń wspólna (common space), którą Wydział Architektury współdzieli z Wydziałem Grafiki. 

Zadanie polega na wykonaniu dzieła przestrzennego / instalacji artystycznej / działania w przestrzeni / performansu / instalacji video. Koncepcja programowa 8. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz stwarza podstawę do refleksji towarzyszących tworzeniu dzieła w ramach konkursu. Ostateczny wybór pomiędzy interpretacją hasła "Common Space" a stworzeniem indywidualnego manifestu w wspólnej przestrzeni galerii w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie zależy od uczestnika.

Harmonogram

- I etap nadsyłanie reprodukcji prac lub projektów elektronicznych: do 1 marca 2024 roku,
- ogłoszenie uczestników wstępnie zakwalifikowanych do wystawy: do 7 marca 2024 roku,
- II etap nadsyłanie wstępnie zakwalifikowanych dzieł i ostateczna kwalifikacja: do 30 marca 2024 roku,
- ogłoszenie uczestników biorących udział w wystawie: do 5 kwietnia 2024 roku.

Więcej informacji na stronie organizatora: https://iidb.pl/open-call-2024?fbclid=IwAR2oycojyc8Dv9ZH574buCto4Kv3MuIlSa-J1Qaai2lzVSYWEGCHAeg9jrs

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!