Renowacja mieszkania w katowickiej kamienicy

Renowacja mieszkania w katowickiej kamienicy

Czy skomplikowany, historyczny układ wnętrza da się przystosować do współczesnych wymagań? Na to pytanie w swoim projekcie odpowiada architekt Grzegorz Layer. Nowe wnętrze miało być komfortowe i nowoczesne. Rezultat oceńcie sami.

Nowy układ wnętrz

Rewitalizacja kamienicy zaowocowała stworzeniem przestrzeni o swobodnym układzie, dzięki nowym przepierzeniom, uporządkowanym ciągom komunikacyjnym oraz odpowiedniemu strefowaniu. Wydzielono pomieszczenia, takie jak pralnia, miejsce do pracy czy dodatkowa łazienka, a nowe zabudowy zaakcentowano wyrazistymi kolorami, kontrastującymi z minimalistycznymi, ukrytymi drzwiami. Monolityczne ciągi meblowe, podkreślające geometrię przestrzeni, przekładają się na praktyczne wykorzystanie pomieszczeń. Kuchnia, połączona z jadalnią i zewnętrznym tarasem, stworzyła centralny punkt mieszkania.

W neutralnych barwach

Naturalne materiały, takie jak drewniany parkiet, kamień czy włoska terakota, nadają wnętrzom elegancji i nieprzemijającego uroku. Warto również podkreślić wykorzystanie antyków, takich jak historyczne lampy, meble i dodatki, które tworzą kontrast z nowoczesnymi, minimalistycznymi formami. Inspiracją była nie tylko historia samej kamienicy, ale także kolekcjonowane przez właścicieli antyki, które wprowadziły unikalny charakter do projektu. Wnętrza są oświetlone naturalnym światłem dzięki przegrodom ze szkła o zróżnicowanych fakturach. Całość ma minimalistyczny i nieco śródziemnomorski charakter. Równie ciekawym przykładem rewitalizacji jest przemiana domu z lat 70-tych w Katowicach, tego samego autora. 

Mieszkanie w kamienicy — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Grzegorz Layer 
Lokalizacja: Katowice 
Powierzchnia: 180 m2
Realizacja:  2023
Zdjęcia: Grzegorz Layer
Źródło: www.grzegorz.layer.com.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!