Lamele dekoracyjne: Nowoczesne rozwiązania do aranżacji przestrzeni

Lamele dekoracyjne: Nowoczesne rozwiązania do aranżacji przestrzeni

Stale poszukujemy takiego rozwiązania aranżacyjnego, które okaże się być na topie przez dłuższy czas tak, abyśmy nie byli zobowiązani do ciągłego aktualizowania wystroju naszych wnętrz do trendów, jakie w obecnej chwili są na czasie. Znalezienie ponadczasowego dodatku w dobie tak szerokiego wachlarzu produktów, po jakie sięgają projektanci, nie jest wcale łatwym zadaniem. Zwykle bywa tak, że koło popularności danego dodatku stale się zatacza, „chwytając” po drodze najnowocześniejsze jego modyfikacje. Ponadczasowym dodatkiem sztukateryjnym, który właśnie rozwija swoje skrzydła na salonach, są lamele dekoracyjne, doskonale wpisujące się w niemalże wszystkie style, które opanowują współczesne wnętrza.

Samodzielnie stwórz niepowtarzalny design 

Lamele dekoracyjne mają to do siebie, że otwierają przestrzeń dla naszej wyobraźni. Wybierając je jako dodatek do naszego wnętrza, samodzielnie możemy zdecydować, czy bardziej będzie nam odpowiadał ich pionowy, poziomy czy też ustawiony pod odpowiednim kątem, układ. Nie musimy korzystać z inspiracji przygotowanych przez projektantów wnętrz, ani podpatrywać podanych jak na tacy rozwiązań dostępnych w internecie. Uniwersalizm lameli polega na tym, że każdy z nas może zastosować je wedle własnych preferencji oraz upodobań. A czy Ty pokusisz się na samodzielne przygotowanie aranżacji do swojego wymarzonego pomieszczenia? 

Nie tylko we własnych czterech ścianach 

Lamele dekoracyjne w ostatnich latach zdecydowanie biją rekordy popularności. Na stałe zadomowiły się już nie tylko w prywatnych pieleszach, ale zjawiły się także w miejscach, które są traktowane jako publiczne: restauracjach, salonach, salach balowych, czy biurach. Uniwersalizm tego dekoru sprawia, że w niedługim czasie stał on się niemal wszechobecny. Prosty montaż, spektakularny efekt wizualny, a także łatwość utrzymania czystości lameli dekoracyjnych przemawia za tym, że ich popularność stale wzrasta.  

Piorunujący efekt niegasnącego luksusu i prestiżu 

Jeżeli stosujemy dodatki aranżacyjne, to za każdym razem robimy to z przeświadczeniem, że pragniemy w naszym wnętrzu coś zmienić, dodać, uświetnić. Lamele dekoracyjne stosujemy wtedy, gdy zależy nam na tym, by ukochane pomieszczenie nabrało piorunującego efektu niegasnącego luksusu, prestiżu i prezentowało się jak takie rodem z najlepszych magazynów ukazujących najbardziej finezyjne urządzanie wnętrz. Wrażenie wszechogarniającej czystości, wysokiej estetyki, eleganckiego sznytu potęguje prostota stosowanych rozwiązań. Proste, nieskomplikowane linie jedno- bądź różnobarwnych lameli dekoracyjnych sprawia, że doskonale komponują się z pozostałymi rozwiązaniami aranżacyjnymi.  

Pionowo, poziomo, a może na skos?  

Marzysz o wizualnym powiększeniu przestrzeni, w których na co dzień przebywasz? A może potrzebujesz takiej alternatywy w swoim miejscu pracy? Urządzaj dowolne miejsca wedle własnych zasad oraz preferencji i przy użyciu lameli dekoracyjnych o jasnych barwach, na przykład: śnieżnej bieli, stonowanych odcieniach beżu, pastelowych szarościach, czy ocieplonych brązach i wyczaruj wnętrze o optycznie większym metrażu. Jak to zrobić? Wykorzystaj lamele ułożone poziomo, a gdy pragniesz sprawić, że Twój pokój ma w założeniu wydawać się wyższy, to poprowadź je pionowo, od góry do dołu. Jeżeli chcesz, żeby Twoje pomieszczenie nabrało sznytu ekstrawagancji, wówczas pokuś się na odważniejsze chwyty aranżacyjne w postaci ukośnych układów. Czy już wiesz, który z tych wariantów najbardziej koresponduje z Twoją wizją danego pomieszczenia? 

Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!