Jak mieszka Alicja Majewska?

Jak mieszka Alicja Majewska?

Artystka i piosenkarka Alicja Majewska odnowiła poddasze swojego warszawskiego domu, gdzie mieszka od prawie pół wieku, dzięki współpracy z projektantką Magdaleną Miśkiewicz z Miśkiewicz Design. Początkowo zaadaptowana była jedynie część parteru. Dopiero po 20 latach zaaranżowano przestrzeń pod dachem. 

Metamorfoza poddasza 

Przebudowa objęła stworzenie przestrzeni do wypoczynku, sypialni, łazienki i pracowni z pianinem, które stało się centrum muzycznych spotkań z wybitnymi polskimi artystami. Gościli tam między innymi Zbigniew Wodecki, Artur Andrus czy Michał Bajor. Wnętrze przeszło kompleksową zmianę aranżacji, w tym kolorów ścian, podłóg, mebli i dodatków, z naciskiem na ciepłe, śmietankowe i ziemiste odcienie. Połączenie nowoczesnych i vintage elementów wniosło do wnętrza zarówno styl, jak i osobiste wspomnienia.

Nowe miejsce odpoczynku

Remont poddasza trwał dwa lata. Podłoga zyskała nową barwę, dokonano wymiany mebli, a wnętrze wzbogacono o świeże elementy ozdobne oraz oświetlenie. Aby zastąpić chłodną, niepożądaną biel, projektantka wnętrz zasugerowała malowanie ścian w ciepłym, kremowym kolorze. Dodatkowo, aby nadać wnętrzu więcej ciepła, fragmenty ścian obok biurka i w rejonie miejsca do odpoczynku zostały pokryte tapetą w tonacji szałwiowej.

 - Pani Alicja Majewska aktywnie uczestniczyła przy każdym wyborze i przy podejmowaniu każdej, nawet najmniejszej decyzji, dzięki czemu powstało wnętrze idealnie dopasowane do potrzeb właścicielki - opowiada Magdalena Miśkiewicz.

Dom pełen charakteru

Serce pracowni stanowi historyczne pianino, przy którym artystka doskonaliła swoje najpopularniejsze utwory, znane i śpiewane przez wielu w Polsce. Włodzimierz Korcz, kompozytor większości jej repertuaru, oraz inni znani muzycy często grali na tym instrumencie podczas spotkań artystycznych. Naprzeciw instrumentu urządzono przestrzeń dla gości, która doskonale sprawdza się na muzycznych zgromadzeniach z przyjaciółmi. Składa się ona z parzystych foteli RM58, zaprojektowanych przez prof. Romana Modzelewskiego, wykończonych tapicerką, oraz ze szklanego stolika vintage, nabycia specjalnego dla tego miejsca. Na stoliku z dumą eksponowany jest „Bursztynowy Słowik” – trofeum przyznane Alicji Majewskiej na Festiwalu w Sopocie.

Dom Alicji Majewskiej — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Biuro Miśkiewicz Design, Magdalena Miśkiewicz 
Lokalizacja: Warszawa
Zdjęcia: Łukasz Zandecki
Źródło: www.miskiewiczdesign.pl 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!