Biuro z kolorowym akcentem

Biuro z kolorowym akcentem

Grupa Lingaro, znana z innowacyjności w dziedzinie technologii i transmisji danych, otwiera swoją nową siedzibę w Warszawie, zaprojektowaną przez renomowaną pracownię BIT CREATIVE. Ten projekt nie tylko odzwierciedla globalny zasięg i misję firmy, ale także stawia na wygodę i ergonomię miejsca pracy, przekształcając tradycyjne biuro w przestrzeń sprzyjającą kreatywności i współpracy.

Nowa przestrzeń biurowa

Nowa siedziba Grupy Lingaro zajmuje ponad 3000 m2 na dwóch kondygnacjach przy ulicy Puławskiej w Warszawie. Pierwsza kondygnacja to 1053,20 m2 z pomieszczeniami socjalnymi i aneksem kuchennym, salkami konferencyjnymi oraz wydzielonymi przestrzeniami do pracy. Druga kondygnacja to 2048,22, a w tym duże pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym, coffee point, game room, salki konferencyjne, pokój pracy kreatywnej, pomieszczenia pracy indywidualnej  oraz wydzielone przestrzenie open space ze strefą odpoczynku. 

- Głównym założeniem projektowym było stworzenie biura przyjaznego pracownikom o domowej atmosferze z akcentami firmowymi, uwzględniając przy tym istniejące wyposażenie firmy. Pod względem funkcjonalnym inwestorowi zależało, aby przestrzeń była założona na planie otwartym, przy czym przestrzenie miały zostać podzielone na mniejsze, dla maksymalnie 18 pracowników. Ważnym aspektem było również rozplanowanie różnorodnych miejsc do pracy zespołowej i indywidualnej oraz licznych sal konferencyjnych – mówi arch. Barnaba Grzelecki, właściciel pracowni BIT CREATIVE. 

Kolorowe wnętrza

Podział kolorów w biurze służy dwóm głównym celom. Po pierwsze, wyznacza różne obszary zgodnie z ich przeznaczeniem i atmosferą. Po drugie, odzwierciedla międzynarodowy zasięg firmy oraz charakter jej usług. Takie podejście zapewnia, że każda przestrzeń jest nie tylko wizualnie odrębna, ale także zgodna z tożsamością i wartościami firmy. 

Kolory w salach konferencyjnych w strefie recepcji są stonowane, tworząc profesjonalne i przyjazne środowisko dla odwiedzających. W przeciwieństwie do tego, sale dostępne dla pracowników wyróżniają się intensywnymi kolorami, stymulując kreatywność i energię. Na przykład sala Mexico City, z jej seledynowymi ścianami i dominującą postacią Fridy Kahlo, dodaje kulturalnego i artystycznego charakteru, odzwierciedlając żywe dziedzictwo miasta. Paleta kolorów w pokoju gier, obejmująca odcienie fioletu i granatu, kolory firmy, tworzy spójne doświadczenie marki. Sufit zaprojektowany z czarnych, szarych i białych paneli przypomina szachownicę lub piksele na monitorze, sprytnie nawiązując do przeznaczenia pokoju. Tapeta cyberpunkowa, neon z napisem „Game over” oraz dekoracja ścienna w formie pikseli wzmacniają tematyczny nastrój, pełniąc również funkcję akustyczną. Te elementy, wraz z atrakcjami, takimi jak konsola do gier, automat arcade i stół do ping-ponga, tworzą angażującą i relaksującą przestrzeń dla pracowników. Równie kolorowym wnętrzem jest projekt biura dla firmy Solenis, także opracowany przez pracownię BIT CREATIVE.

- Projekt, pomimo ograniczonego budżetu, jest bardzo bogaty w detale i nietuzinkowe rozwiązania. Każda przestrzeń jest wyjątkowa i wyróżnia się na tle pozostałych – podsumowuje arch. Barnaba Grzelecki.

Biuro Grupy Lingaro— metryczka projektu wnętrza 

Projekt: BIT CREATIVE 
Lokalizacja: Warszawa, ul. Puławska 180 
Zespół projektowy: arch. Barnaba Grzelecki, arch. Jakub Bubel, arch. Malwina Klimowicz 
Inwestor: Lingaro Sp. z. o.o. 
Powierzchnia: ponad 3000 m2
Zdjęcia: Fotomohito 
Źródło: www.bitcreative.info

Opracowała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!