Sztuka precyzji: rozmowa z artystą Davidem Nottem

Sztuka precyzji: rozmowa z artystą Davidem Nottem

W dzisiejszych czasach, gdzie sztuka ciągle się rozwija i przybiera różnorodne formy, spotykamy artystów, którzy swoją pasją i unikatowym podejściem inspirują innych. Jednym z takich twórców jest David Nott, artysta z małego miasteczka w pobliżu Bostonu, Massachusetts. W naszym wywiadzie David dzieli się swoją podróżą artystyczną, która rozpoczęła się od studiów z zakresu projektowania graficznego, a następnie przeniosła się w świat różnych mediów i technik artystycznych.

David Nott, dzięki swojej wierności detalowi i systematyczności, stworzył niezwykłe dzieła sztuki, które odzwierciedlają jego głębokie zaangażowanie i pasję. Od tekstylnych arcydzieł po dotwork, jego prace są świadectwem nie tylko umiejętności, ale również ciągłej eksploracji i rozwoju. W tej rozmowie, David opowiada o swoich inspiracjach, wpływach, a także o znaczeniu, jakie dla niego ma sztuka. Przybliżamy sylwetkę artysty, którego prace charakteryzują się niezwykłą kolorystyką oraz głębokim zrozumieniem różnorodnych mediów. Zapraszamy do lektury wywiadu, który jest nie tylko spojrzeniem na unikatowy świat sztuki, ale również na osobistą podróż artysty. 

Cześć! Bardzo się cieszę z tej rozmowy ponieważ Twoje prace od razu zwróciły moją uwagę. Zauroczyło mnie medium w którym tworzysz oraz dobór kolorów. Na początek powiedz proszę kilka słów o sobie

Bardzo mi miło. Nazywam się David Nott. Tworzę w nurcie precyzjonizmu. Pochodzę z małego miasteczka niedaleko Bostonu w stanie Massachusetts. Studiowałem projektowanie graficzne, co skłoniło mnie do eksplorowania różnych mediów, w których mogłem zastosować zdobytą wiedzę. 

Co zainspirowało Cię do zostania artystą i jak rozpoczęła się Twoja kariera?

Sztuka zawsze mnie przyciągała i przychodziła mi bardzo naturalnie, niemal jak kompulsja do tworzenia. Wierzyłem, że jeśli będę podążał za tym, co naprawdę mnie pasjonuje, wszystko ułoży się po mojej myśli. I do tej pory tak właśnie było.

Jaki jest Twój styl artystyczny i jakie tematy badasz?

Przez lata pracowałem w kilku mediach, ale spójnym motywem wszystkich moich prac jest precyzja i dbałość o szczegóły. Każde dzieło, które tworzę, ma zestaw systemów, w ramach których pracuję, aby zapewnić spójne wrażenie w większości moich prac. Łamanie pewnego rodzaju schematu jest stałym elementem, którym się bawię.

Jakie elementy są potrzebne w Twojej przestrzeni pracy i jak radzisz sobie z rozpraszaczami?

Muzyka, naturalne światło i bycie samemu to według mnie recepta na idealne miejsce pracy. Zanim miałem własne studio, pracowałem w nocy, aby pozbyć się wszelkich rozpraszaczy. W nocy odnajduję dużo spokoju. 

Kto wywarł na Ciebie największy wpływ artystyczny?

Powiedziałbym, że moje trzy największe inspiracje twórcze to Rik Oostenbroek, Daniel Arsham i Cj Hendry. Wszyscy oni mają całkowicie różne style, media i podejście do swojej pracy, co pomogło kształtować moje myślenie w kierunku własnych mediów. 

Czy możesz omówić konkretne dzieło sztuki, które ma dla ciebie szczególne znaczenie i dlaczego jest ono ważne?

W dziedzinie tekstyliów moje pierwsze w pełni oryginalne dzieło „•FLOW•” zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. To było moje pierwsze dzieło, w którym przełożyłem moje podejście do dotwork na tekstylia i zainicjowało to całkowicie nowy sposób myślenia.

Jak wybrałeś swoje ulubiony medium i czy próbowałeś innych sposobów tworzenia?

Zarówno technika kropkowa, jak i tekstylia przyszły mi bardzo naturalnie podczas eksploracji. Lubię myśleć, że w pewien sposób same mnie znalazły. Pracowałem na przestrzeni lat w kilku różnych mediach, ale to właśnie te dwa naprawdę przykuły moją uwagę.

Czy jest jakiś konkretny pomysł na projekt, który marzysz, aby zrealizować?

Obecnie prezentuję moją wystawę •DUALITY• w Patina Maldives, która jest kulminacją serii Dotwork & Textile. To był mój cel od lat, a zobaczenie tego razem było magicznym doświadczeniem. Ta seria tekstylna to 1/10, dopiero zaczynam pracę z tym medium.

Bardzo Ci dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych sukcesów, czekając na kolejne 9 serii. 

Dziękuję! 

Rozmawiała: Magdalena Wałek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!