Rewitalizacja mieszkania w warszawskiej kamienicy

Rewitalizacja mieszkania w warszawskiej kamienicy

Projekt rewitalizacji mieszkania w historycznej kamienicy przy ulicy Belwederskiej w Warszawie łączy nowoczesność z duchem przeszłości. Dzieło autorstwa zaangażowanych projektantek wnętrz z La Fala Studio, którym klient dał pełną swobodę twórczą, to przykład tradycyjnego układu mieszkania przekształconego w otwartą, jasną przestrzeń.

Wnętrza powojennej kamienicy

Mieszkanie o powierzchni 55 metrów kwadratowych znajduje się na trzecim piętrze powojennej kamienicy w Warszawie, w dzielnicy Mokotów. W ramach projektu przeprowadzono gruntowny remont i modernizację, uwzględniając stan techniczny budynku. Dwa balkony mieszkania, usytuowane po przeciwległych stronach kondygnacji, zostały wykorzystane w projekcie, co wpłynęło na ogólny układ i oświetlenie wnętrza. Pierwotnie mieszkanie składało się z oddzielnych pomieszczeń: kuchni, jadalni i salonu, które tworzyły układ zamknięty. Projektantki zdecydowały się na stworzenie otwartej przestrzeni, łącząc te trzy strefy. Dzięki temu mieszkanie zyskało na przestronności i lepszym doświetleniu. W łazience zastosowano rozwiązanie w postaci okrągłego otworu w ścianie, aby wprowadzić do niej światło naturalne.

Gra kolorów

Projekt charakteryzuje się nowoczesnym stylem z uwzględnieniem nasyconych kolorów i nietypowych rozwiązań. Znacząca wysokość pomieszczeń została zaakcentowana poprzez zastosowanie techniki malarskiej, która kolorystycznie oddziela powierzchnię od glifu okiennego aż do sufitu. Użyty w tym celu niebieski odcień sprawia wrażenie iluzorycznego obniżenia sufitu i tworzy łagodne przejście od przegrody pionowej do poziomej. Oryginalny drewniany parkiet został odrestaurowany, dodając charakteru wnętrzu. 

W projekcie wykorzystano łuki jako powtarzalny element dekoracyjny, obecny na ścianach, lustrach i w detalach wykończenia kuchni i łazienki. Uwagę przykuwa także umeblowanie w postaci zabudowanych górnych szafek w kuchni, wykończonych lustrem w kolorze różowym. Z kolei pomieszczenie łazienki zostało wykonane w charakterystycznym, przyjemnym w odbiorze żółtym odcieniu. Dopełnieniem są dwukolorowe, długie zasłony oraz zestaw mebli vintage, które także zostały poddane renowacji. We wnętrzu znalazły się również obrazy artystek takich jak Nicole Szmidt czy Iwona Kobryń. 

Mieszkanie przy ul. Belwederskiej — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: La Fala Studio
Lokalizacja: Warszawa
Zespół projektowy: Agnieszka Dominik, Marlena Banaszewska
Powierzchnia: 55 m2
Zdjęcia: Zasoby Studio, https://zasoby.studio/
Źródło: https://www.instagram.com/la.fala.studio/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!