Studio pilatesu z nutą Meksyku

Studio pilatesu z nutą Meksyku

Palm Studio na warszawskim Mokotowie to butikowe studio pilatesu, którego wnętrza zostały zaprojektowane przez pracownię Madama. Design studia inspirowany jest stylem meksykańskiego Tulum, łącząc elementy rustykalne z nowoczesnymi akcentami. Oferując zajęcia pilates prowadzone m.in. przez profesjonalistów z Healthy Team by Anna Lewandowska, studio wyróżnia się unikalnym połączeniem funkcjonalności treningowej z estetycznymi i relaksującymi przestrzeniami.

Holistyczne wnętrza

Układ funkcjonalny wnętrza Palm Studio charakteryzuje się przemyślaną organizacją przestrzeni, mającą na celu optymalizację doświadczeń treningowych i komfortu klientów. Na wejściu znajduje się recepcja, która pełni funkcję centrum zarządzania i pierwszego punktu kontaktu z klientami. Jest to przestrzeń przejściowa, która prowadzi do głównych części studia. Poczekalnia, umiejscowiona w bezpośrednim sąsiedztwie recepcji, jest wyposażona w wygodne siedzenia i stworzona z myślą o relaksie przed i po zajęciach. Jest to również miejsce, w którym klienci mogą czekać na swoje sesje treningowe. Główna sala treningowa stanowi centrum aktywności w Palm Studio. Jest to przestrzeń wyposażona w reformery oraz inne urządzenia do pilatesu. Sala została zaprojektowana tak, aby umożliwić zarówno prowadzenie zajęć grupowych, jak i indywidualnych treningów. Jest przestronna i wielofunkcyjna, co pozwala na adaptację do różnych rodzajów aktywności.

Organiczny wystrój

Przeważające w przestrzeni są ciepłe, neutralne odcienie, takie jak beż i brąz, które tworzą kojącą i przyjazną atmosferę. Te kolory są przełamane akcentami zieleni, co nawiązuje do nazwy studia i wprowadza element natury do wnętrza. Meble i dekoracje mają zaokrąglone, faliste kształty, co nadaje wnętrzu miękkość i płynność. Dopełnieniem całości są elementy roślinne, w tym kaktusy i palmy. 

Nastrojowe oświetlenie

Oświetlenie w Palm Studio jest starannie dobrane, tworząc ciepłą i zapraszającą atmosferę. Lampy, zaprojektowane przez pracownię Madama, są nie tylko funkcjonalnym elementem, ale także stanowią artystyczny akcent, dodając wnętrzu unikalnego charakteru. „Zależało mi na wykreowaniu miejsca, które będzie podążać za oczekiwaniami wyjątkowej klienteli Palm Studio. Postanowiłam stworzyć tu inspirującą przestrzeń, w której wakacyjny klimat oraz zadbanie o własny dobrostan fizyczny i psychiczny będą iść w parze. Dzięki przemyślanym elementom wystroju, Palm Studio inspiruje do odkrywania równowagi pomiędzy siłą a spokojem. Wnętrza nie tylko pomagają w zadbaniu o kondycję fizyczną, ale przede wszystkim otaczają klientów atmosferą błogiego wypoczynku” – mówi Agata Frątczak z Madama.

Palm Studio — metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Madama
Lokalizacja: Warszawa 
Realizacja: 2023
Zdjęcia: Yassen Hristov
Źródło: www.madama.pl 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!