Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023

Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023

Sztuka Architektury serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XVI edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Celem tego wydarzenia jest nie tylko dokonanie wspólnego podsumowania architektonicznego ostatniego roku i uhonorowanie wyjątkowych pracowni oraz projektów, ale także skierowanie uwagi na mniej znane osobistości i ich dzieła, które współtworzą obecny krajobraz architektoniczny w Polsce. Prace można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Na zgłoszenia czekamy do 12 lutego 2024 roku.

Redakcje serwisów sztuka-architektury.plsztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl od 2 stycznia do 12 lutego 2024 roku będą zbierały informacje o najciekawszych realizacjach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze 2023 roku. Do Plebiscytu można także zgłaszać obiekty, które nie wzięły udziału w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022, a zostały oddane do użytku w 2022 roku.

Jak zgłosić realizację do Plebiscytu PA XXL 2023?

Wystarczy założyć wizytówkę pracowni w dziale Społeczność na jednym z trzech serwisów (w zależności od kategorii zgłaszanej realizacji). Nowo założone wizytówki muszą zostać zaakceptowane w systemie. Po jej aktywacji należy dodać galerię zgłaszanej realizacji (zdjęcia, rysunki, rzuty oraz opis) z dopiskiem „Polska Architektura XXL 2023 + nazwa województwa realizacji”.

Jeśli wizytówka jest już założona, wystarczy dodać do już istniejącej galerię (zdjęcia, rysunki, rzuty oraz opis) proponowanej realizacji z dopiskiem „Polska Architektura XXL 2023 + nazwa województwa realizacji”.

W przypadku problemów z wizytówką, w drodze wyjątku zgłoszenia można wysłać na adres [email protected] 

Najciekawsze, zgłoszone propozycje, które nie znalazły dotychczas miejsca na publikację w portalach Grupy Sztuka Architektury, zostaną przez redakcję opisane i uwzględnione przy konstrukcji listy nominowanych poddanej pod głosowanie.  

Grupa Sztuka Architektury weźmie pod uwagę również te realizacje, które są już opisane na stronach sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl a nie są zgłoszone do Plebiscytu.

Kryteria wyboru realizacji

Na początku marca na specjalnym posiedzeniu redakcji Grupy Sztuka Architektury zostanie wyłonionych po ok 10 finalistów z każdej kategorii. Kryteria wyboru najciekawszych obiektów to ich funkcjonalność, innowacyjność, zgodność z aktualnymi trendami społecznymi, środowiskowymi oraz technicznymi. Jak zwykle będziemy też szczególnie szukać prac biur i zespołów, które nie należą jeszcze do mainstreamu polskiej architektury, a wyróżniają się ambicją i twórczym podejściem do projektowania.

Głosowanie w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023

Jak co roku głosowanie odbywa się dwutorowo: głosuje publiczność i oraz profesjonalne jury.

Głosowanie publiczności: 4 marca 2024 roku na stronach Grupy Sztuka Architektury wystartuje oficjalne głosowanie internautów. Jego wyniki poznamy 9 kwietnia 2024.

Głosowanie jury: w połowie kwietnia 2024 odbędzie się spotkanie online jury konkursu, podczas którego zostaną omówienie wyniki wcześniejszego głosowania ankietowego na finalistów z każdej kategorii zaproponowanych przez redakcję i zapadnie ostateczny werdykt. Skład sędziowski będą stanowić laureaci poprzednich edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL 2022.

Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2024. Wydarzeniu będą towarzyszyć prezentacje nominowanych realizacji.

Czekamy na Państwa propozycje!

Masz pytanie? Napisz: [email protected]

Regulamin Plebiscytu Polska Architektura XXL 2023.pdf - (188.57 kB)

Organizator

 

Patroni Honorowi

                                      
 

 

Patroni Medialni

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!