Wystawa Dariusza Jasaka w HOP-ie

Wystawa Dariusza Jasaka w HOP-ie

Warszawski biurowiec HOP na Woli staje się tłem dla autorskiej wystawy fotografii Dariusza Jasaka. Ten unikatowy postmodernistyczny obiekt gości dwa cykle prac polskiego artysty, dostępne dla zwiedzających do połowy stycznia. Wydarzenie to nie tylko prezentuje wyjątkowe dzieła, ale i łączy w sobie sztukę z nowoczesnym designem i kulturalnym życiem miasta.

Artystyczne oblicze HOPa

Przestrzeń biurowca HOP, znana z postmodernistycznej architektury i nowoczesnej estetyki zaprojektowanej przez Annę Łoskiewicz, ponownie staje się miejscem artystycznego wyrazu. Organizacja wystawy Dariusza Jasaka jest pierwszym takim wydarzeniem w Polsce, wcześniej jego prace były dostępne tylko na międzynarodowych pokazach. Wystawa skupia się na dwóch seriach prac: "Włoskie impresje" oraz "High Dimension", które wpisują się w unikalną przestrzeń HOPa, oferując odwiedzającym nowe doświadczenia estetyczne i kulturalne. ”Włoskie impresje" to seria, która przenosi widzów do słonecznej Italii, ukazując detale architektury i pejzaże, które wymykają się turystycznemu oku. Ujęcia budynków, ornamentów oraz małej architektury w południowym słońcu ukazują piękno i złożoność włoskiego krajobrazu. Z kolei "High Dimension" to próba spojrzenia na miejską architekturę z nowej perspektywy. Seria ta skupia się na fasadach wieżowców. Oba cykle, choć różne tematycznie, łączy głębokie zrozumienie światła, przestrzeni i formy.

Synergia sztuki i przestrzeni

Współpraca z Syrena Real Estate i PineBridge Benson Elliot zaowocowała gruntowną modernizacją HOPa, która nie tylko odświeżyła jego wnętrze, ale też wzbogaciła o elementy sztuki i designu. Dariusz Jasak, mieszkający we Florencji artysta, wybrał właśnie HOP na swoją pierwszą autorską wystawę w kraju, wykorzystując jego ciepłe barwy, miękkie materiały, zielony marmur i modułowe meble do prezentacji swoich fotografii. Wystawa rozciąga się na różne części budynku – od klimatycznego lobby po surowe, industrialne przestrzenie na wyższych piętrach, co pozwala na różnorodne doświadczenie artystyczne. Dodatkowo, organizowane spotkania kuratorskie i oprowadzania z artystą i kuratorką Martą Czyż oferują głębsze zrozumienie i kontekstualizację prezentowanych dzieł.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!