Rzymski apartament Alessandra Michelego

Rzymski apartament Alessandra Michelego

Zapraszamy do świata Alessandra Michelego – byłego kreatywnego dyrektora Gucci, który z pasją odnowił jeden z najbardziej tajemniczych i ikonicznych budynków w Rzymie, Palazzo Scapucci. Odkryjmy, jak jego osobiste historie, zamiłowanie do przeszłości i unikalny styl wpłynęły na odrodzenie tego miejsca pełnego historii i zagadek.

Punkowy duch i rzymskie przygody

Alessandro Michele, znany ze swojej pracy w Gucci, nie zawsze był ikoną mody. Jako nastolatek w latach 90., przemierzał ulice Rzymu z zielonym irokezem, będąc jedynym punkowcem w okolicy. Jego życie wówczas to była ciągła przygoda, od spotkań z anarchistycznymi przyjaciółmi po odwiedziny awangardowych klubów. Rzym stał się tłem dla jego osobistych historii, miejscem, gdzie zaczęła się kształtować jego unikalna estetyka i miłość do przeszłości.

Palazzo Scapucci – renowacja z pasją

Alessandro zdecydował się na odrestaurowanie Palazzo Scapucci, obiektu o bogatej, wielowarstwowej historii. Urzeczony jego zaniedbanym pięknem, postanowił przywrócić mu dawny blask. Rezydencja ta niegdyś należała do wpływowej rodziny Scapucci i jest obiektem o bardzo ciekawej historii. Przywracanie życia freskom, odnajdywanie starych herbów papieskich i odkrywanie zakamarków tego miejsca stało się dla niego nie tylko pracą, ale prawdziwą pasją i formą artystycznej ekspresji.

Duch miejsca i osobiste inspiracje

Dla Michelego, Palazzo Scapucci to coś więcej niż zabytek. To przestrzeń, która oddycha historią i inspiruje do refleksji nad przemijaniem, sztuką i pięknem. Jego osobiste doświadczenia, od codziennego życia po inspiracje czerpane z rodzinnego studia restauracji mebli, znalazły odzwierciedlenie w każdym zakątku apartamentu. Alessandro nie tylko odbudował przestrzeń, ale wlał w nią swoją duszę, tworząc miejsce, które jest równocześnie muzeum, domem i studiem twórczym.

Palazzo Scapucci - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Alessandro Michele
Lokalizacja: Rzym, Włochy
Zdjęcia: François Halard
Źródło: Wywiad dla Vogue

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!