60-metrowe mieszkanie z charakterem

60-metrowe mieszkanie z charakterem

Historia mieszkania na jednym z osiedli w Otwocku to opowieść o nieoczekiwanej metamorfozie, która przekształciła zaniedbane wnętrza drewnianego budownictwa w miejsce pełne duszy i nostalgii. Architekci z pracowni Interiorsy stanęli w obliczu wyzwania, ale efekt ich pracy to nie tylko estetyczne wnętrze, lecz także przestrzeń, która opowiada własną, bogatą historię.

Historia przeszłości w nowoczesnym wydaniu

Inwestorzy pragnęli czegoś wyjątkowego, miejsca z duszą, opowiadającego własną historię. Znaleźli to w starym budownictwie drewnianym na terenie Otwocka. Jednakże, po zakupie, okazało się, że wymaga ono znacznie więcej niż zakładali. Architekci Marta Iglewska i Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy stali się kluczowymi postaciami w przemianie zaniedbanego mieszkania w pełni funkcjonalne i stylowe gniazdko. Stan zastany wnętrz był daleki od oczekiwań, a największe wyzwanie stanowiła łazienka, skrywająca pleśń i grzyb. Architekci nie tylko odświeżyli te przestrzenie, ale również stworzyli otoczenie, które eksponuje kolekcjonowane przez lata przedmioty i meble. Dzięki stonowanym kolorom i starannie dobranym detalom, wnętrza stały się nie tylko funkcjonalne, ale także niosące ze sobą bogatą historię.

Wnętrze z duszą

60-metrowa przestrzeń, mimo swojej skromności, stała się miejscem ergonomicznym i funkcjonalnym. Architekci stworzyli idealne tło dla zbieranych przez inwestorów perełek z minionych epok. Część dzienna, podzielona na strefy, emanuje atmosferą spokoju i relaksu. Salon to miejsce bez telewizora, gdzie lektura książek i stare meble tworzą idealne warunki do wypoczynku. Kuchnia, natomiast, to kulinarna przestrzeń w kolorach zieleni, zachęcająca do eksperymentów kulinar­nych. Przestrzeń sypialni, utrzymana w stonowanej kolorystyce, to połączenie nowoczesności z autentycznością, co czyni to miejsce wyjątkowym zarówno dla właścicieli, jak i odwiedzających.

Mieszkanie w Otwocku - metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Interiorsy 
Lokalizacja: Otwock
Zespół projektowy: Marta Iglewska, Radosław Wójcik 
Realizacja: 2023
Źródło: www.interiorsy.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!