Czarne drzwi zewnętrzne a okna i elewacja domu. Jak je ze sobą zestawić?

Czarne drzwi zewnętrzne a okna i elewacja domu. Jak je ze sobą zestawić?

Kolor drzwi powinien współgrać z kolorem elewacji i okien. Jest wiele możliwości zestawiania ze sobą odcieni poszczególnych elementów konstrukcyjnych domu. Kolory można dobrać na zasadzie kontrastu lub wybrać zbliżone odcienie. Jaki kolor okien i elewacji będzie pasować do czarnych drzwi zewnętrznych?

Czarne drzwi wejściowe – jaki kolor okien do nich pasuje?

W przypadku doboru koloru drzwi do koloru okien, najczęściej można spotkać się z dwoma podejściami. Pierwsze mówi, że kolor okien i drzwi powinien być do siebie zbliżony. Zgodnie z tą regułą, jeśli drzwi zewnętrzne mają czarny kolor, również okna powinny być czarne. Jeśli szukasz spójnego i harmonijnego wyglądu, to dobrym wyborem będą okna w tym samym odcieniu, co drzwi. Czarno-czarna kompozycja będzie elegancka i stylowa, a jednocześnie zapewni wrażenie wizualnej równowagi.

Drugie podejście jest zgoła odmienne i w całości odrzuca tezę, zgodnie z którą, drzwi powinny mieć taki sam odcień, jak okna. Najlepiej, żeby do czarnych drzwi wejściowych dobrać okna w jasnym odcieniu, np. białym lub w kolorze jasnego drewna. Wtedy kolor drzwi będzie mocno kontrastował z barwą okien, tworząc oryginalną całość. Jeśli chcesz, aby Twój dom wyróżniał się na tle innych, to możesz zdecydować się na taki kontrastowy zestaw. Czarne drzwi i białe okna będą tworzyć wyrazisty i oryginalny duet, który z pewnością przyciągnie uwagę. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych i minimalistycznych domach.

Czarne drzwi zewnętrzne a kolor elewacji

Kolor zewnętrznych drzwi wejściowych powinien być spójny nie tylko z kolorem stolarki okiennej, ale też elewacji. Zewnętrzne drzwi wejściowe w czarnym kolorze będą dobrze prezentować się na tle wielu różnych elewacji. Ich uniwersalność sprawia, że szczególnie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych lub industrialnych stylów architektonicznych. Będą świetnie współgrać z elewacją w białym, szarym lub kremowym kolorze, ale nie tylko. To również dobry wybór jeśli chodzi o elewację z gołej cegły lub betonu. Dzięki tego typu połączeniom można łatwo uzyskać efektowny kontrast, nadając budynkowi nowoczesny i stylowy wygląd.

Zarówno kolor drzwi, jak i ich design ma duży wpływ na to, jak wizualnie będzie prezentował się dom. Wybór koloru elewacji do czarnych drzwi zewnętrznych uzależnij od tego, na jakim efekcie Ci zależy.

  • Czarne drzwi i jasna elewacja to kontrastowe i wyraziste połączenie. Taki zestaw będzie przyciągał uwagę i sprawi, że budynek zyska nowoczesny wygląd.
  • Czarne drzwi i ciemna elewacja to prosty sposób na spójną i harmonijną całość. Takie połączenie zapewni wizualną równowagę.
  • Czarne drzwi i elewacja z betonu lub cegły to minimalistyczna kompozycja, która podkreśli industrialny i surowy charakter budynku.

Drzwi zewnętrzne w czarnym kolorze w ofercie PORTA

Jeśli szukasz solidnych drzwi zewnętrznych w czarnym kolorze, zajrzyj na stronę marki PORTA: https://www.porta.com.pl/drzwi-zewnetrzne-do-domu. Znajdziesz tam zarówno modele w wersji pełnej, jak i przeszklonej, z gładkimi skrzydłami lub z ozdobnymi, subtelnymi intarsjami. Inwestując w tego typu drzwi, masz gwarancję stylowego designu, a jednocześnie nie musisz obawiać się o kwestie bezpieczeństwa. Drzwi zewnętrze marki PORTA są wykonywane z trwałych materiałów, oferują inteligentne rozwiązania i są energooszczędne.

*Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!