Nowatorskie wnętrza przychodni w Gdyni

Nowatorskie wnętrza przychodni w Gdyni

Nowy projekt Marty Napiórkowskiej cieszy się ogromnym zainteresowaniem i został przyjęty z entuzjazmem. Jest nim Centrum Pediatrii Nord Clinic w Gdyni. Ta nowoczesna placówka już zdobyła uznanie, a dzięki innowacyjnemu podejściu do projektowania przestrzeni służących opiece medycznej, różni się od wszystkich innych. 

Ergonomia i wrażliwość w projektowaniu

Marta Napiórkowska, architektka z renomowanej pracowni Mana Design, zaprezentowała nie tylko estetyczną, lecz także funkcjonalną stronę projektowania placówek zdrowia. Nord Clinic w Gdyni to kontynuacja jej podejścia do tworzenia wnętrz, które nie tylko spełniają normy techniczne, ale również oferują komfortowe warunki pracy dla personelu medycznego i pacjentów, zwłaszcza dzieci. W poprzednich projektach już pokazała, że ergonomiczność i intuicyjność mogą iść w parze z ciepłem i wrażliwością, czego doświadczyć można w Nord Clinic.

Kolorystyka i kontrast

Nord Clinic w Gdyni to arcydzieło także pod względem kolorystyki i kontrastu. Architektka zdecydowała się na odmienny kierunek niż w poprzednich projektach, zastępując głęboką zieleń barwami zbliżonymi do drewna i jesiennego słońca. Ladę recepcyjną wykonano ze stali, nadając jej lekkości i nowoczesnego wyglądu. Mikrocement na podłodze i ciepłe barwy ścian tworzą przyjazne otoczenie, idealne dla najmłodszych pacjentów i ich rodziców. Całość wykończona jest w kolorze Peach Fuzz, który został niedawno ogłoszony kolorem roku 2024 Pantone. 

Przestrzeń lecznicza jako element designu

Gabinety lekarskie w Nord Clinic nie są standardowymi, chłodnymi pomieszczeniami. Projekt wnętrza zgodny z rygorystycznymi normami technicznymi dla placówek medycznych nie oznacza rezygnacji z designu. Spokojne, tonizujące wnętrza wpływają kojąco na nerwy zarówno małych pacjentów, jak i ich niepokojących się rodziców. Nord Clinic w Gdyni stawia na harmonię między funkcjonalnością a estetyką, udowadniając, że opieka pediatryczna może być zarówno profesjonalna, jak i piękna.

Nord Clinic w Gdyni - metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Mana Design, Marta Napiórkowska
Lokalizacja: Gdynia
Zdjęcia: Tom Kurek
Realizacja:2023
Źródło: www.manadesign.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!