Innowacyjna transformacja biura od Workplace

Innowacyjna transformacja biura od Workplace

Innowacyjność, zrównoważone rozwiązania i nowoczesne podejście do przestrzeni biurowej - to tylko kilka kluczowych elementów, które składają się na najnowszy projekt biura we Wrocławiu, autorstwa pracowni Workplace. Po okresie pandemii wrocławska firma postanowiła przekształcić swoje biuro, wnosząc świeże spojrzenie na ergonomię, ekologię i komfort pracowników.

Nowe oblicze biura

Strefa zarządu zastąpiona została przez strefę socjalną, pokój relaksu, salkę do ćwiczeń i bibliotekę - to tylko kilka zmian, które wyróżniają nowe biuro lidera branży energetycznej. W centrum uwagi pojawiła się strefa socjalna, przekształcając się w serce przestrzeni biurowej. To tutaj pracownicy znajdują miejsce na relaks, a jednocześnie to centralny punkt, w którym podejmowane są kluczowe decyzje. Pracownia Workplace od wielu lat daje biurom nowe oblicze, czego przykładem jest także projekt wnętrz Kraft Office. 

Przestrzeń zaprojektowana dla komfortu i efektywności

Celem projektu było stworzenie elastycznej, przyjaznej dla pracowników przestrzeni, jednocześnie wspierając ideę ekologii. Począwszy od szczegółowego briefingu, poprzez analizę potrzeb pracowników, aż po etap planowania przestrzennego, zespół projektowy skupił się na tworzeniu funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań. Recykling, upcykling i minimalizacja odpadów stały się fundamentem projektu, zastosowanie sufitu papierowego i recykling istniejących elementów to jedne z wielu ekologicznych innowacji. „Do ponownego użycia przeznaczyliśmy takie elementy jak: szklane ściany, drzwi, sufity (wyspy sufitowe oraz instalacje) a także wyposażenie ruchome i rośliny.” - opisują projektanci. 

Kluczowe kierunki projektu

Ciągła komunikacja, adaptacja do bieżących wyzwań i innowacyjne podejście do projektowania to kluczowe elementy sukcesu transformacji biura. Projektanci wprowadzili większą liczbę budek telefonicznych, zwiększając komfort pracy zespołów. Równocześnie przestrzeń została wzbogacona o zieleń, lampy antydepresyjne czy specjalne strefy regeneracji. Projekt udowadnia, że innowacyjność idzie w parze z ekologią, tworząc przestrzeń, która nie tylko spełnia oczekiwania, ale także stawia na zrównoważony rozwój. „Projekty warto realizować, kierując się zasadami „less waste” i „zero waste”, jednak z otwartym umysłem. Nie należy zbyt sztywno trzymać się wstępnych założeń i pomysłów, ponieważ wiele aspektów kształtuje się dynamicznie w trakcie rozwoju projektu i bieżącej koordynacji. Kluczowe jest umiejętne reagowanie na bieżące wyzwania i bycie otwartym na niespodziewane zmiany i adaptacje.” - komentują autorzy projektu. 

Biuro we Wrocławiu – metryczka projektu wnętrza

Projekt: workplace
Lokalizacja: Wrocław
Zarząd: Dominika Zielińska, Bogusz Parzyszek
Zespół projektowy: Daria Żarnoch, Olga Szadkowska, Małgorzata Romanowicz
Prowadzenie projektu po stronie Workplace: Paweł Kołodziej, Daria Żarnoch, Olga Szadkowska
Zarządzanie zmianą: Katarzyna Gajewska
Wizualizacje: Paweł Deroń
Powierzchnia: 1 800 m2
Realizacja: 2023
Zdjęcia: Adam Grzesik
Źródło: workplace.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!