Zielony butik PJ. Lobster

Zielony butik PJ. Lobster

Kolejne wydanie FRAME Awards 2024 przynosi ze sobą wiele nowych inspiracji. Zwycięzcą listopadowej edycji został projekt pracowni El Departamento – omnichannelowej przestrzeni handlowej dla marki PJ.Lobster w Barcelonie. Monochromatyczne wnętrza podkreślają dynamiczne doświadczenie zakupowe i dowodząc, że fizyczna przestrzeń wciąż pełni kluczową rolę nawet dla cyfrowych marek.

Fizyczna przestrzeń cyfrowych brandów

Projekt El Departamento dla PJ.Lobster w dzielnicy Born w Barcelonie nie tylko zdobył nagrodę FRAME Awards w kategorii "Single-Brand Store", ale również wpisuje się w ewolucję handlu detalicznego. Monochromatyczny design nie jest jedynie estetycznym zabiegiem, lecz silnym manifestem wartości przestrzeni handlowej dla marek, które swoje korzenie mają w świecie cyfrowym.

Surowy kompromis przestrzeni

Projektanci El Departamento zrewolucjonizowali koncepcję butiku optycznego, tworząc 40-metrową monochromatyczną przestrzeń. Minimalizm i surowość high-tech'owego designu łączą się tu w harmonijny sposób, tworząc niepowtarzalny kompromis pomiędzy ciepłem a surowością. To miejsce, gdzie aranżacja przestrzeni jest równie ważna, co prezentowane produkty. PJ.Lobster Optical Boutique to eksperymentalne podejście do przestrzeni handlowej, gdzie każdy detal został przemyślany. Monochromatyczna paleta zdominowana przez subtelny, wyblakły zielony kolor sprawia, że wnętrze nabiera charakteru. Centralna zabudowa, imponująca nie tylko swoim kształtem, ale i funkcjonalnością, jest sercem butiku. 

Strefy dla różnych potrzeb 

Projektanci El Departamento podzielili przestrzeń na strefy, tworząc spersonalizowane doświadczenia dla klientów. Od ekspozycji produktów po intymny obszar do badania wzroku, każda strefa została starannie zaprojektowana. Cała przestrzeń podzielona jest za pomocą kurtyny z wegańskiej skóry, w tym samym zielonym kolorze. El Departamento stworzyło unikalne doświadczenie zakupowe, gdzie oryginalność projektu zachwyca od pierwszego spojrzenia, tworząc nową erę w świecie butików optycznych. Laureatem nagrody FRAME Awards był również projekt polskiego autorstwa dla firmy Arup, opracowany przez biuro Workplace. 

Butik PJ.Lobster - Metryczka projektu wnętrza

Projekt: El Departamento
Lokalizacja: Barcelona, Hiszpania
Inwestor: PJ.Lobster
Powierzchnia: 40m2
Zdjęcia: José Hevia
Źródło: eldepartamento.net

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!