Mieszkanie 18th: elegancja i funkcjonalność

Mieszkanie 18th: elegancja i funkcjonalność

Na osiemnastym piętrze najwyższego budynku mieszkalnego w centrum Poznania znajduje się wyjątkowe Mieszkanie 18th. Zaprojektowane przez Adama Wiercińskiego z wiercinski-studio, jest miejscem, gdzie czarna kratka, dąb oraz autorskie meble łączą się w harmonijną przestrzeń, oferując nie tylko elegancję, ale także funkcjonalność. Przejmujący widok na zachodnią część miasta sprawia, że to mieszkanie staje się nie tylko przestrzenią mieszkalną, ale prawdziwym doświadczeniem estetycznym.

Wnętrza z widokiem

Mieszkanie 18th zlokalizowane na osiemnastym piętrze nie tylko oferuje komfortowe warunki mieszkalne, ale także spektakularny widok na zachodnią część Poznania. Cała szerokość przestrzeni została wykorzystana, by umożliwić mieszkańcom obserwację zachodu słońca do ostatniej minuty. Ciepłe, pomarańczowe światło rozpromienia wnętrze, docierając do najdalszych zakątków mieszkania. Projekt ten to nie tylko mieszkanie; to prawdziwa panorama miasta, która staje się integralną częścią codziennego życia.

Funkcjonalność i sztuka

Adam Wierciński postawił sobie za cel poprawienie funkcjonalności przestrzeni i uwolnienie szklanej fasady na całej szerokości mieszkania. Dzięki zastosowaniu paneli przesuwnych możliwe jest kreowanie różnych scenariuszy otwartej i prywatnej przestrzeni. Stonowane, jasne tło wnętrza kontrastuje z naturalnym dębem i graficzną czarną kratką. Płytki ceramiczne oraz granit użyte na ścianach kuchni tworzą unikalne wzory, które zmieniają się wraz z porą dnia, dodając dynamiki całej przestrzeni. Ponadto, prace Piotra Kurki, Leszka Knaflewskiego oraz tryptyk od Nikodema Szpunara doskonale wpisują się w kolorystykę mieszkania.

Autorskie detale

Dopełnieniem tej drewniano-czarnej przestrzeni są autorskie meble i detale zaprojektowane przez samego Adama Wiercińskiego. Wykonane ze stali, kamienia, dębu naturalnego i szkła, te unikalne elementy wnętrza są przykładem niezwykłej sztuki użytkowej. Każdy mebel i detal to pojedyncza sztuka stworzona przy zaangażowaniu lokalnych rzemieślników, co nadaje całemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Klasyka i kształty oświetlenia od renomowanych marek tworzą doskonałe uzupełnienie tej eleganckiej i nowoczesnej przestrzeni mieszkalnej. Mieszkanie 18th to nie tylko miejsce do życia, to prawdziwe połączenie designu i funkcjonalności. To już kolejny z wielu projektów pracowni wiercinski-studio. Warto zapoznać się także z projektem wnętrza klubu Próżność. 

Mieszkanie 18th – metryczka projektu wnętrza

Projekt: wiercinski-studio
Lokalizacja: Poznań
Autor: Adam Wierciński
Powierzchnia: 65 m2
Realizacja: 2022
Zdjęcia: ONI Studio
Źródło: www.wiercinski-studio.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!