Wnętrza z ukrytymi freskami

Wnętrza z ukrytymi freskami

Wnętrza Palazzo Rubatti w Cuneo to historia niezwykłe renowacji i modernizacji. To nie tylko zwykłe mury, ale świadectwo czasu, które dzięki odważnej renowacji Barbary Vucusa, powraca do życia. Przemyślane zabiegi projektowe nie tylko odsłoniły zapomniane freski, lecz również stworzyły nowoczesne wnętrze, harmonijnie współgrające z dziedzictwem historycznym.

Powrót do wnętrza settecentesco

Wnętrza Palazzo Rubatti w Cuneo, nazywanego również Palazzo Rubatti di Torricella czy Palazzo Tornaforte, to historia, która zaczęła się odważną decyzją o renowacji. Za projekt przywrócenia dawnej świetności apartamentu z XVIII wieku odpowiedzialna była Barbara Vucusa. W trakcie prac renowacyjnych odkryto zapomniane freski, które po latach zabudowy i modernizacji wskrzeszono do życia. Palazzo Rubatti to nie tylko zabytkowe mury, ale także opowieść o precyzyjnej rekonstrukcji przeszłości, gdzie każdy szczegół odzyskuje swój dawny blask.

Nowoczesność w otoczeniu historycznego piękna

Podczas rewitalizacji apartamentu, architektka zdecydowała się na pełną transformację wnętrza, starając się przywrócić autentyczny charakter pomieszczeń. Warto zaznaczyć, że renowacja nie ograniczyła się tylko do odsłonięcia fresków; cała struktura została odświeżona. Stare podłogi zastąpiono nowoczesną żywicą z naturalnymi wkładkami, tworząc harmonijną całość z oryginalnymi detatalmi. Meble, w tym specjalnie zaprojektowana kuchnia i stół do jadalni, doskonale komponują się z historycznym kontekstem, podkreślając unikalny charakter wnętrza. Całość dopełnia starannie dobrane oświetlenie, rzucające światło na odrestaurowane freski, obrazy i rzeźby, tworząc atmosferę jak z opowieści o tajemniczym zamku.

Palazzo Rubatti – metryczka projektu wnętrza

Projekt wnętrz: Barbara Vucusa
Lokalizacja: Cuneo, Włochy
Realizacja: 2021
Zdjęcia: Marco Tacchini
Źródło: www.barbaravucusa.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!