Historyczna przestrzeń Nobis Hotel Palma

Historyczna przestrzeń Nobis Hotel Palma

Przez niemal tysiąc lat te pomieszczenia były świadkiem historii. Inskrypcje na sufitach dzisiejszego recepcyjnego holu datowane są na XII wiek. W trakcie gotyckiej renowacji w XV wieku dodano arkady, a dwieście lat później budynek przybrał barokowy styl. Siedem lat temu, we współpracy z Wingårdhs, Nobis rozpoczął pracę przy odrodzeniu tego długo zapomnianego miejsca. Dziś Nobis Hotel Palma na Majorce stoi gotowy - całkowicie odnowiony, a może nawet bardziej autentyczny niż kiedykolwiek. 

Renowacja z pasją

W 2016 roku Nobis, we współpracy z Wingårdhs, podjął się wyzwania przywrócenia życia długo nieużywanemu budynkowi. Helena Toresson, architektka z Wingårdhs, wspomina: "Kiedy odwiedziliśmy budynek po raz pierwszy w 2016 roku, był zaniedbany i pusty przez wiele lat, ale od razu zdałam sobie sprawę, że to jest projekt i wyzwanie życia." Renowacja była wymagająca - wszystkie warstwy tynku były zdejmowane i analizowane. Architekci starali się uwypuklić wszystkie warstwy budynku, jednocześnie dodając nowe elementy, co zaowocowało niekonwencjonalnymi rozwiązaniami.

Nowoczesny komfort

W 37 pokojach hotelowych jakość projektu jest widoczna w metalowych powłokach łazienek i lustrzanych powierzchniach. Granica między łazienką a częścią sypialną jest płynna, tworząc przestronne studio. Paleta naturalnych materiałów i rzemieślniczych elementów jest zauważalna w projektach, takich jak zagłówki zaprojektowane przez Wingårdhs, oraz swobodna forma drewnianych biurek. Współpraca z lokalnymi artystami i rzemieślnikami widoczna jest zarówno w ceramice, jak i tekstylnych tapiseriach na ścianach. Wielka barowa sala jest sercem hotelu, a ściany ukazują archeologiczną pracę z wyraźną granicą między tynkiem a kamieniem. Centralnym punktem pomieszczenia, o wysokości dziewięciu metrów, jest gigantyczna lampa zaprojektowana specjalnie na potrzeby hotelu. Goście mogą również skorzystać z biblioteki, niewielkiej siłowni i spa, tarasu ze śródziemnomorskimi roślinami oraz dachu z widokiem na katedrę La Seu. Dwa kameralne dziedzińce obrazują różne warstwy historii i nowoczesne dodatki, tworząc niepowtarzalne połączenie przeszłości z teraźniejszością. Nobis Hotel Palma to więcej niż luksusowe zakwaterowanie - to podróż przez wieki w jednym z najbardziej fascynujących miejsc na Majorce.

Nobis Hotel Palma – metryczka projektu wnętrza

Projekt wnętrz: Wingårdhs
Zespół projektowy: Helena Toresson, David Regestam, Annie Granath, Tùng Phan
Architekt: Jordi Herrero, JHA Architecture Studio, Eduardo Garcia Arcuna, EGA Arquitectura
Lokalizacja: Carrer de les Caputxines 9, Palma, Illes Balears, Hiszpania
Inwestor: Nobis Hospitality AB 
Ilość pokoi: 37 
Realizacja: 2023

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!