Transformacja przestrzeni pracy: nowe biura Agencji Unii Europejskiej

Transformacja przestrzeni pracy: nowe biura Agencji Unii Europejskiej

W dynamicznym środowisku pracy XXI wieku, biura stają się nie tylko miejscem wykonywania obowiązków służbowych, ale również przestrzenią, która odzwierciedla wartości, innowacyjność i elastyczność organizacji. Projekt biura Agencji Unii Europejskiej w Warszawie, realizowany przez Massive Design, jest znakomitym przykładem transformacji tradycyjnego modelu gabinetowego w nowoczesne i funkcjonalne środowisko pracy.

Rewolucyjny model przestrzeni

Pandemia koronawirusa okazała się katalizatorem zmian, otwierając drzwi do nowych koncepcji i doświadczeń, które skutkują powstaniem biura hybrydowego, w pełni zintegrowanego z wymaganiami współczesnego środowiska pracy. Projekt biura Agencji Unii Europejskiej to odpowiedź na zmieniające się trendy w organizacji pracy. Marcin Mazurkiewicz, Design Director Massive Design, podkreśla, że każde piętro biura jest autonomiczną strefą, łączącą funkcjonalność z estetyką. Kluczowym elementem stały się lobby z dużymi kuchniami, pełniące rolę serca każdego poziomu. Koncepcja open space została dostosowana do nowej rzeczywistości, a różnorodność kolorystyki nadaje biurom indywidualny charakter. Projektanci, zanim rozpoczęli prace projektowe, skrupulatnie ocenili istniejące elementy biura, wykorzystując je w nowym kontekście. To nie tylko oszczędność finansowa, ale także świadomy wybór z myślą o ekologii. Dzięki współpracy z przedstawicielami Agencji, udało się stworzyć biuro, które nie tylko efektywnie wykorzystuje przestrzeń, ale także minimalizuje wpływ na środowisko. 

Przemyślane detale

Obserwując istniejące rozwiązania, projektanci zidentyfikowali obszary do poprawy, takie jak sale konferencyjne, pomieszczenia do skupienia uwagi czy kubiki telefoniczne. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań akustycznych w tych obszarach wspomaga funkcjonowanie wideokonferencji i spotkań hybrydowych. Różnorodność kolorystyki, miękkie materiały, a także zastosowanie elementów przyjaznych dla środowiska, takich jak zielone patio, sprawiają, że biuro staje się nie tylko miejscem pracy, ale także przyjaznym środowiskiem, inspirującym do efektywnej współpracy. To już kolejny ciekawy projekt pracowni Massive Design. Warto również zapoznać się z wnętrzami biura The Heart w Warszawie. 

Biura Agencji Unii Europejskiej – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Massive Design
Lokalizacja: Warszawa
Realizacja: 2023
Zdjęcia: Kinga Skalik Fotografia 
Źródło: massivedesign.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!