Niezwykłe wnętrze Casa B5 w Barcelonie

Niezwykłe wnętrze Casa B5 w Barcelonie

W sercu Barcelony, w odnowionej całkowicie przez Architektów A STUDIO oraz ich założyciela Andreę Arqués, Casa B5 opowiada naturalną historię z użyciem drewna, marmuru, lnu i wełny. Przemyślane wnętrza tego domu emanują lekkością i elegancją, przypominając reinterpretację stylu śródziemnomorskiego i charakterystycznego dla Katalonii. Odpowiednio zaprojektowane pod nowe potrzeby właścicieli, przestrzenie zaskakują równowagą między funkcjonalnością a estetyką.

Przestrzeń relaksu i rozmów

W pierwszym etapie przebudowy, właściciele Casa B5 postawili na stworzenie strefy relaksu i rozmów. Długa sofa, skierowana w stronę kominka w ramie z cennego marmuru Emperador Dark, tworzy centralny punkt tej przestrzeni. Dwie wnęki z półkami po obu stronach dodają struktury, a duży, nowoczesny dywan w jednolitej zieleni łamie neutralną estetykę pokoju. Ponadto, ikoniczny fotel wypoczynkowy Charlesa i Raya Eamesa elegancko dopełnia to wnętrze. Połączenie tej strefy z jadalnią osiągnięto dzięki dwóm bocznym otworom i jednemu centralnemu, tworząc płynny przepływ między przestrzeniami.

Niestandardowe rozwiązania  

Brak okien w części jadalnianej stworzył wyjątkowe wyzwanie projektowe. W tym kontekście zdecydowano się na zastosowanie cienkich przegrodowych drzwi, które nie tylko wpuszczają naturalne światło, ale także tworzą harmonijny przepływ między pomieszczeniami. Dzięki tej koncepcji, udało się nie tylko wprowadzić naturalne światło do jadalni, ale również kontynuować tekstylną narrację w projektowaniu wnętrza, co wpisuje się w ideę, że każdy detal i powierzchnia są istotną częścią całej koncepcji przestrzennej.

Casa B5 – metryczka projektu wnętrza

Projekt: A STUDIO, Andrea Arqués
Lokalizacja: Barcelona, Hiszpania
Zdjęcia: Claudia Mauriño
Źródło: a-studio.es

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!