Liczy się szczegół

Liczy się szczegół

Urządzanie łazienki to trudne zadanie aranżacyjne, wymagające stworzenia spójnej estetycznie i funkcjonalnej przestrzeni z różnych elementów wyposażenia. Nie powinno się więc ich traktować oddzielnie.

Od ogółu...

Kompletując wyposażenie łazienki, zaczynamy najczęściej od wyboru zestawu natryskowego, wanny, umywalki, toalety czy baterii łazienkowych. Z urządzeń tych korzystamy wielokrotnie w trakcie dnia, muszą więc spełniać nasze oczekiwania. Przede wszystkim więc liczy się tu funkcjonalność. Najlepiej, by były zamontowane

w wygodnej odległości od siebie, z zachowaniem podziału na strefę suchą i mokrą (kąpielową). Uchwyty baterii powinny być łatwo dostępne i wygodne w użytkowaniu,
a wylot wody dopasowany do rozmiaru umywalki, wanny lub brodzika. Coraz częściej korzysta się też z dodatkowych udogodnień w postaci mechanizmów czasowych czy bezdotykowych. Dzisiejsza łazienka to jednak nie tylko pomieszczenie sanitarne, ale także miejsce codziennego relaksu. Dlatego ważna jest również atrakcyjna i przyjazna aranżacja wnętrza, w której poszczególne elementy będą współgrać ze sobą wizualnie, nadając całości odpowiedni klimat. Decydując się na nowy wystrój, warto pamiętać, że dla ostatecznego efektu ważne są nawet drobne, często niepozorne detale.

…do szczegółu

Są niewielkie, pełnią pomocniczą rolę i często ich wybór schodzi na dalszy plan.

W rzeczywistości trudno nam jednak wyobrazić sobie komfortową łazienkę bez mydelniczek czy dozowników na mydło, kubków i uchwytów na szczoteczki, wieszaków, stojaków oraz mieszczących kosmetyki i przybory higieniczne półek. Wybór dodatków łazienkowych wymaga dużej dbałości o szczegóły, zmysłu estetycznego i pomysłowości. Czym zatem kierować się w finalnej fazie urządzania łazienki?

- Współczesne aranżacje charakteryzują się spójną stylistyką, łączącą wszystkie elementy dekoracyjne i funkcjonalne w jedną tematyczną całość – wskazuje Sylwia Madyda z firmy dystrybuującej wyposażenie łazienek – Przykładowo, w nowoczesnych wnętrzach stosuje się akcesoria o jednolitej, często metalicznej kolorystyce oraz prostym, eleganckim designie, pozbawionym dodatkowych motywów dekoracyjnych. Zaletą takiego rozwiązania jest jego uniwersalność, a co za tym idzie, możliwość eleganckiego wkomponowania go w różnorodne wnętrza. Oczywiście, zawsze warto indywidualnie ocenić zgranie poszczególnych części. Pamiętajmy, że same dodatki muszą również do siebie pasować. Dlatego wszystkie kupuje się zazwyczaj razem, w postaci jednolitych serii, dobranych i nazwanych przez producenta, niejednokrotnie w nawiązaniu do określonego „motywu przewodniego” (kształt, kolor, wzornictwo).

Małe, a cieszy

Dobór akcesoriów łazienkowych wymaga podejścia kompleksowego. Ostatecznie, każde z nich służy konkretnym celom i jest równie ważne dla komfortu użytkowników. Decydując się na określony komplet dodatków, miejmy więc na uwadze ich późniejszą lokalizację. Dozownik na mydło przy umywalce, wieszak na ręcznik w odpowiedniej odległości od wanny czy kabiny prysznicowej lub poręczna półka pod lustrem to standardowe sposoby, by w łazience potrzebne przybory były zawsze „pod ręką”.

W nowoczesnych akcesoriach każdy element składowy łączy funkcje estetyczne z praktycznymi. Do nas należy natomiast ich dogodne umiejscowienie. Nie mogą kolidować z innymi urządzeniami, ani stanowić utrudnienia w przemieszczaniu się po pomieszczeniu. Dobrze dobrane i zamontowane podkreślają jego styl, urozmaicają aranżację i dodają unikatowości. Nawet niewielkie detale przyciągają znacznie więcej uwagi, niż mogłoby się nam wydawać. - Dbałość o elegancję i funkcjonalność jest dziś wyznacznikiem każdego stylu urządzania wnętrz. Nawet bardzo abstrakcyjne formy są dziełem projektantów, którzy mają na uwadze gusta oraz wygodę przyszłych użytkowników – dodaje Sylwia Madyda.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!