Bałtycka elegancja: Apartamenty Green Hill w Gdyni Orłowie

Bałtycka elegancja: Apartamenty Green Hill w Gdyni Orłowie

Apartamenty Green Hill w Gdyni Orłowie, stworzone przez utalentowane architektki z Biuro Kreacja, nie tylko odzwierciedlają klimat miasta i ducha polskiego morza, ale również stawiają na lokalność, ekologię i społeczną odpowiedzialność. 

Koncepcja w stylu modernizmu

Koncepcja apartamentów Green Hill w Gdyni Orłowie opiera się na ścisłym nawiązaniu do epoki modernizmu, ściśle związanej z historią Gdyni. Projektantki, Dorota Terlecka, Marianna Matuszewska i Justyna Pałdyna, pragnęły stworzyć wnętrza, które nie tylko będą miały wyjątkowy charakter, ale także będą emanować jasnością i przyjemnością, kojarząc się z morzem i plażą. Niezwykły projekt wnętrz nie powstał jednak bez trudności. Architektki musiały zmierzyć się z postpandemiczną rzeczywistością, globalnym kryzysem i widmem katastrofy ekologicznej. W odpowiedzi na te wyzwania, cały projekt oparto na polskich produktach. 

„Gdy   przystępowałyśmy   do   projektu   apartamentów   w   inwestycji   Green   Hill   w   Gdyni, zastanawiałyśmy się nad konsekwencjami epidemii i wpływem nas, jako projektantów, na otoczenie.   W   powietrzu   czuło   się   widmo   kryzysu.   Współpracujące   z   nami   marki   meblowe mówiły o spadku zamówień i problemach z dostawą komponentów” – dodają

Lokalność w każdym detalu

Ważnym aspektem projektu była decyzja o używaniu wyłącznie polskich produktów. To nie tylko umożliwiło pewniejsze zarządzanie terminami, ale również wpłynęło pozytywnie na ekologiczny ślad inwestycji, harmonijnie współgrając z historią portu i miasta Gdynia. Apartamenty Green Hill to nie tylko luksusowy kompleks nad Bałtykiem. Projekt uwzględnia także wymiar społeczny, oferując mieszkanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dla architektonicznej trójki z Biuro Kreacje "dobry projekt powinien służyć wszystkim", co sprawia, że inwestycja ma znaczenie zarówno lokalne, jak i społeczne.

Apartamenty Green Hill – metryczka projektu wnętrza

Projekt: BIURO KREACJA
Lokalizacja: Gdynia
Zespół projektowy: Dorota Terlecka, Marianna Matuszewska, Justyna Pałdyna
Zdjęcia: Alka Murat
Źródło: biuro-kreacja.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!