Artshow 2023: weekend ze sztuką i designem

Artshow 2023: weekend ze sztuką i designem

W weekend 9-10 grudnia Warszawa stanie się mekką dla miłośników sztuki i designu. Kamienica Karskich przy ul. Wiejskiej 19 będzie gościć drugą edycję Artshow, podczas której 1000 dzieł sztuki zamieni to miejsce w prawdziwe centrum artystycznego święta.

Sztuka na wysokim poziomie

Ewa Mierzejewska, pomysłodawczyni wydarzenia, podkreśla, że po sukcesie czerwcowej edycji postanowiono zorganizować kolejne Artshow jeszcze przed Świętami. Tym razem, 38 pokoi na trzech piętrach zabytkowej kamienicy zostanie wypełnionych dziełami sztuki od ponad stu artystów i renomowanych galerii z całej Polski. Artshow to jednak nie tylko wystawa, ale także wyjątkowe wydarzenie skierowane do wszystkich, którzy pragną nie tylko zakupić dzieło sztuki, ale także zgłębić tajniki sztuki i poznać jej twórców. W Kamienicy Karskich zaprezentują się zarówno utalentowani debiutanci, jak i uznane gwiazdy rynku sztuki, takie jak Rafał Olbiński, Marek Okrassa czy Joanna Sarapata. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć różnorodność technik i pokoleń artystów w jednym miejscu.

Edukacja artystyczna

Odwiedzający będą mieli okazję nie tylko podziwiać dzieła, ale także uczestniczyć w spotkaniach z artystami i właścicielami galerii, oglądać pokazy malowania i rzeźbienia na żywo, oraz skorzystać z wykładów i praktycznych rad ekspertów. Wystawy towarzyszące, takie jak "Art & Design" czy strefa artystycznych prezentów gwiazdkowych "Art & Gift", uatrakcyjnią dodatkowo to artystyczne wydarzenie. Hasło tej edycji brzmi "1000 dzieł sztuki w weekend", co stanowi symboliczną liczbę dzieł prezentowanych podczas Artshow. To pierwsza w Polsce wystawa mobilna, podczas której artyści nieustannie przewieszają i wymieniają swoje prace na inne, co sprawia, że nie wiadomo, ile dzieł sztuki zobaczymy w Kamienicy Karskich podczas tego artystycznego weekendu. 

Miejsce wydarzenia: Kamienica Karskich, ul. Wiejska 19, Warszawa
Godziny otwarcia: 10:00-20:00

Więcej informacji na stronie organizatora: artshowevents.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!