Dom Troye’a Sivana w Melbourne: wnętrza, które kradną serca

Dom Troye’a Sivana w Melbourne: wnętrza, które kradną serca

Życie celebrytów pełne jest scenicznych wystąpień, prywatnych odrzutowców i premier filmowych, ale to, o czym często marzymy, to ich domy. Wizualizując typowy dom gwiazdy, najprawdopodobniej widzisz luksusową posiadłość osadzoną na skalistym klifie Hollywood czy winiarnię z tysiącem butelek. Choć takie miejsca istnieją, prawdą jest, że wiele gwiazd stawia na pragmatyzm i elegancję, unikając oczywistej przepychanki. Przykładem nieoczywistego wyboru jest właśnie dom Troye’a Sivana, zaprojektowany przez Flack Studio. 

Powrót do domu

Dom Troye Sivana w Melbourne emanuje nonszalancją, skromnością i oryginalnością. Artysta, wracając do Australii po prawie 6 latach w Los Angeles z powodu pandemii, wybrał spokojną dzielnicę. Jego dom w stylu wiktoriańskim z 1869 roku został przekształcony przez architekta Johna Mockridge'a w 1970 roku. Przebudowę w 2020 roku powierzono Flack Studio, jednej z najbardziej znanych australijskich pracowni projektowych. Mimo zachowania historycznego charakteru budynku, Sivan i Flack Studio wprowadzili bohemeńskie elementy lat 70. w Melbourne, tworząc miejsce pełne charakteru. 

"Myślę, że byłbym naprawdę smutny, gdybym obudził się sam w domu z 19 sypialniami", mówi Sivan z malinowego szczytu sypialni w swoim nowym domu w Melbourne. Dom rozłożony jest  na trzech poziomach, przekształcony z dziewiętnastowiecznego kortu do gry w hardball, usytuowany na placu w stylu podwórza, przypominającego rezydencje londyńskie. "Gdy otwieram te wszystkie okna, czuję fakturę dywanu pod stopami, powiew wiatru nad koronami drzew i oglądam ludzi w parku cieszących się tym, co naprawdę jest najwspanialszym miastem na świecie, to sprawia, że naprawdę, naprawdę jestem szczęśliwy."

Dom otwarty  

Dla Sivana dom to nie tylko forma, ale przede wszystkim uczucia. Projekt jego wnętrz odzwierciedla spokój i prostotę Perth, miejsca, w którym dorastał. Drugie piętro domu Troye Sivana to miejsce, gdzie artysta tworzy oraz udziela się społecznie. Środkowe piętro to sypialnia dla siostry artysty i pokój gościnny. Na ostatnim piętrze znajduje się prywatna przestrzeń samego Sivana, zaprojektowana tak, aby zapewnić mu relaks i zapewnić miejsce izolacji. Troye Sivan udowadnia, że luksus nie zawsze musi być krzykliwy ani wielki. Jego dom w Melbourne, pełen ciepła i spokoju zdobył serca wielu osób. Dla artysty to nie tylko miejsce zamieszkania, ale przestrzeń medytacyjna, gdzie ważne są komfort, naturalne światło i przyjazne otoczenie. To miejsce, które skradło serca fanów swoją autentycznością i wyjątkowym stylem.

Dom Troye’a Sivana – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Flack Studio 
Lokalizacja: Melbourne, Australia
Wykonawca: GRW Developments
Architekt krajobrazu: Florian Wild
Zdjęcia: Anson Smart
Źródło: flackstudio.com.au

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!